Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравословни проблеми и лечение-ДЕЦА И ЮНОШИ

Как да се справя със злоядо дете?

<< < (3/3)

Delight:
И аз мисля, че малко глад ще могне на детето да си формира вкусовите предпочитания. Склона съм да уважа някои храни да не се ядат, защото и самата аз не ям всичко. Но като цяло няма нерви да търпя някакви особени капризи на тема храна.

PrincessPreslava:

--- Цитат на: Biko в Септември 07, 2015, 01:20:52 am ---Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

--- Край на цитат ---

Много добре казано! Напълно съм съгласна!
Прекаленото разглезване на малките келешчета не помага на никого, с нищо. Най-вече пък на тях. Аман от евро-ценности. Оставете го да гладува за няколко часа или ден - и всичко ще му е тамън! Както беше казал един мъдър източен учител: "Гладът е най-добрият сос!"

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия