Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравословни проблеми и лечение-ДЕЦА И ЮНОШИ

Как да се справя със злоядо дете?

<< < (2/3) > >>

Mimeto:
Герганке, никое дете няма нужда от натриевия глутамат в снаксовете.
Злоядите деца обичат само филии, пържени картофи и спагети. Ако искате да ги накарате да ядат здравословна храна, просто ги оставете да огладнеят хубаво. Тогава ще ядат и дръжките на чушките и ще питат за още.

Biko:
Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

kalpazanka:

--- Цитат на: Biko в Септември 07, 2015, 01:20:52 am ---Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

--- Край на цитат ---
А, най-после правилно мнение по въпроса.
И на мен ми писна да гледам ужасно лигави деца, които пищят, тръшкат се, удрят и наричат майките си с какви ли не гадни имена, докато тъпите овци (майки) клечат и дуднат обяснения на някакво подивяло изчадие.
С дете не се преговаря! То трябва да знае, че е детето и майката командва парада.
Колкото до храненето - ще ядеш ли супа? Не! Ок, няма да ядеш нищо, тогава! Това е стратегията със злоядите деца.

pantera666:

--- Цитат на: kalpazanka в Септември 07, 2015, 12:50:48 pm ---
--- Цитат на: Biko в Септември 07, 2015, 01:20:52 am ---Като бившо злоядо дете ще ти кажа най-простия метод за решаване на проблем с дете, който не иска да яде - оставяш го гладно. Работи безотказно - крайно време е малко да спрем да бъдем приятели с децата, а да им покажем, че сме родители, възрастни и въобще някой, с които те се налага да се съобразяват. Бъди сурова - противно на всички писания из медиите за суровите родители и колко били гадни ще кажа, че все свестни хора са създали, а не лигльовци :)

--- Край на цитат ---
А, най-после правилно мнение по въпроса.
И на мен ми писна да гледам ужасно лигави деца, които пищят, тръшкат се, удрят и наричат майките си с какви ли не гадни имена, докато тъпите овци (майки) клечат и дуднат обяснения на някакво подивяло изчадие.
С дете не се преговаря! То трябва да знае, че е детето и майката командва парада.
Колкото до храненето - ще ядеш ли супа? Не! Ок, няма да ядеш нищо, тогава! Това е стратегията със злоядите деца.

--- Край на цитат ---

И после ще направи както аз правех като малада:
Прибирах я в хладилника, чаках нашите да заспят и им я изливах под чаршафите. Верно боя не беше вкусен но да видиш сутринта изражението им е безценно!
Другото е, че от малка мога да си правя сама храна и те да се оправят, ям каквото искам от хладилника ... освен ако няма само гадна супа!

Мимка74:
Може да пробвате като и давате на детето само каквото иска, защото може да се окаже, че има някакъв здравословен проблем или от нещо подобно да е възбудено това желание !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия