Автор Тема: Живот в града или на село - къде е по-добре  (Прочетена 25853 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Мислите ли, че философията, която се следва от млади да изоставят родните си места и да отиват да живеят в градовете е вредна за здравето? Тъй като селото осигурява чист въздух, контакт с природата, до голяма степен по-чиста околна среда, а в града ни се налага да се сблъскваме с мръсен въздух, прекомерна топлина, стрес, огромно шумово замърсяване, което е доказано опасно за здравето. Очевидно това се осъзнава и от хората минали 40-те, които предпочитат да живеят някъде извън града или да се завърнат по родните си места. Защото най-ужасното нещо, което можеш да причиниш на един възрастен човек е да го затвориш в някакъв апартамент във формата на кутия в голям град. Смятате ли, че тази философия за размяна на здраве срещу пари е уместна и в кой момент тя ще бъде преразгледана?

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #1 -: Август 21, 2015, 02:39:29 am »
И двете си имат плюсове и минуси - аз лично бих предпочел в града, заради възможностите за работа, комуникативност, социален живот и реализация.
Може би като се пенсионирам ще искам да живея на село, но засега - града. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #2 -: Август 21, 2015, 03:33:18 am »
Да, но какъв е смисъла да продаваш здравето си за пари. ;)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #3 -: Август 22, 2015, 12:39:55 pm »
Да, но какъв е смисъла да продаваш здравето си за пари. ;)
Парите са основата на всичко... колкото и кофти да звучи, така е... парите дават възможности, но не дават здраве.
Но най-често търсим възможностите, а не здравето, така че всичко е 6.
За здравето се сещаме, когато е прекалено късно.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #4 -: Август 22, 2015, 01:01:12 pm »
Това не е вярно, защото при една война парите губят всякаква стойност. ;) По време на Втората световна война нищо не се е плащало, всичко е било на разменни отношения. ;) А и тенденцията са връщане към селата е явна вече, така че философията започва да се сменя. Ти може би ще си от последните, които си мислят, че да живееш в някаква кутийка, наречена жилище, е добре за теб. Да не говорим колко е по-добре децата да растат на село или в малък град - на чист въздух, близо до природата. ;)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #5 -: Август 22, 2015, 01:57:22 pm »
Това не е вярно, защото при една война парите губят всякаква стойност. ;) По време на Втората световна война нищо не се е плащало, всичко е било на разменни отношения. ;) А и тенденцията са връщане към селата е явна вече, така че философията започва да се сменя. Ти може би ще си от последните, които си мислят, че да живееш в някаква кутийка, наречена жилище, е добре за теб. Да не говорим колко е по-добре децата да растат на село или в малък град - на чист въздух, близо до природата. ;)
"Тенденцията" според мен е изкуствено създадено и няма нищо вярно в нея.
Всеки бяга към големите градове, търсейки спасение от кризата и нормален живот.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #6 -: Август 22, 2015, 03:48:02 pm »
Каква криза - полска работа има за цял китайски народ, само да ти се работи. Младите са мързеливи, не им се работи полска работа, но философията както казах се променя, големият град не предлага това, което ти дават селото и малкия, неща, които не могат да се купят с пари. ;)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #7 -: Август 22, 2015, 05:47:21 pm »
Каква криза - полска работа има за цял китайски народ, само да ти се работи. Младите са мързеливи, не им се работи полска работа, но философията както казах се променя, големият град не предлага това, което ти дават селото и малкия, неща, които не могат да се купят с пари. ;)
Каква полска работа... земеделието запада все повече и повече...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #8 -: Август 22, 2015, 06:16:23 pm »
Напротив, не си чувал май за зърнопроизводители милионери - с яхтите, скъпите коли. ;)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #9 -: Август 22, 2015, 06:52:55 pm »
Никой не ще да копае - това е истината. Всички искат да са млади меринджеи...и макар за малцина това да е истинското им призвание, то за 90% от въпросната администрация е начин да избягат от копането - за това и не им се получават нещата. Аз лично отивам на село, когато мога да си купя хеликоптер и да си бръмча да обядвам във Варна и да вечерям в София :)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #10 -: Август 22, 2015, 10:21:21 pm »
Напротив, не си чувал май за зърнопроизводители милионери - с яхтите, скъпите коли. ;)
И колко са тези милионери? Малцина...
А простичките хора? Садят си домати и краставици по дворовете и дотам. Туй то земеделие.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #11 -: Август 22, 2015, 11:04:21 pm »
Селото не си го давам за нищо! Спокойствие и чист въздух. През лятото пресни плодове и зеленчуци в двора, щурците свирят, пилците цвърчат - идилия.
Не бих се набила в някаква мизерна панелка за нищо на света. Свикнала съм да спя на тишина, чист въздух и на по-малко дебилни съседи. Поне никой не ми бръмчи цяла нощ с асансьора и не му пищи алармата на колата.
А, да и престъпленията на село са много по-малко. При нас изобщо няма престъпност, а столицата е на час и половина с влак. :)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #12 -: Август 23, 2015, 12:51:13 am »
Така е, напълно те подкрепям, затова вероятно и изглеждаш много по-млада от годините си. Шумовото замърсяване в градовете действително е голям проблем, който се отразява изключително неблагоприятно на здравето. Още повече, че сега има Интернет и можеш да си движиш нещата от всяка една точка на страната, дори и от най-затънтеното село. Но най-важното ще си на чист въздух, на спокойствие, без шумове, а от това по-голямо благо наистина няма. Затова призовавам младите да не напускат родните си места в името на някакъв фалшив успех.
« Последна редакция: Август 23, 2015, 01:02:18 am от Петър Воденчев »

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #13 -: Август 23, 2015, 01:32:28 am »
Г-н Воденчев, откъде ми знаете годините?
Дори да сте ми виждали кръщелното, не вярвам да можете да го разчетете, понеже е на санскрит. ;)

Градът определено си има предимства, като социален и културен живот, но негативите, от друга страна са толкова много, че с радост да се лишиш от меда, за да избегнеш жилото.
На мен лично ми липсва едно йога студио, в което да ходя да практукувам, че у нас все нещо по-важно изниква и не остава време. Иначе, кино - компа, книги - компа + имаме си библиотека, театър - не обичам, шопинг - странно, но също не обичам... за друго не се сещам. :)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #14 -: Август 23, 2015, 02:25:53 pm »
В селото би ми липсвал главно социалния и културния живот... то няма къде да отидеш... има едно магазинче, една кметска библиотека и туй то.
Аз ще лудна ако трябва да живея на село за постоянно...