Автор Тема: Живот в града или на село - къде е по-добре  (Прочетена 25669 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #15 -: Август 23, 2015, 02:34:56 pm »
В селото би ми липсвал главно социалния и културния живот... то няма къде да отидеш... има едно магазинче, една кметска библиотека и туй то.
Аз ще лудна ако трябва да живея на село за постоянно...

Ето ви един поздрав, който разкрива много за същността на малкия град/село. Всички са свикнали да им е интересно, защото скуката е техния комплекс и те не се чувстват пълноценни тогава - просто не могат сами да правят живота си интересен и чакат на другите и обстоятелствата да го направят такъв... https://www.youtube.com/watch?v=PCFiab1CAu8

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #16 -: Август 23, 2015, 02:40:28 pm »
В селото би ми липсвал главно социалния и културния живот... то няма къде да отидеш... има едно магазинче, една кметска библиотека и туй то.
Аз ще лудна ако трябва да живея на село за постоянно...

Ето ви един поздрав, който разкрива много за същността на малкия град/село. Всички са свикнали да им е интересно, защото скуката е техния комплекс и те не се чувстват пълноценни тогава - просто не могат сами да правят живота си интересен и чакат на другите и обстоятелствата да го направят такъв... https://www.youtube.com/watch?v=PCFiab1CAu8
Мерси за поздрава... но невинаги е точно така, както си го описал...
Не може да стоиш само вкъщи, нали? :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #17 -: Август 23, 2015, 02:42:58 pm »
Всъщност мога - има много хора които го правят - света се върти около тях :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #18 -: Август 23, 2015, 03:55:13 pm »
В селото би ми липсвал главно социалния и културния живот... то няма къде да отидеш... има едно магазинче, една кметска библиотека и туй то.
Аз ще лудна ако трябва да живея на село за постоянно...

Много погрешно е схващането, че в града имаш повече социални контакти. Да, там ежедневно се разминаваш с огромна паплач, ама с колко хора общуваш, реално и пълноценно?
Там всеки се е затворил и гледа на другия, като на потенциален престъпник, докато на село всички се познават и не можеш да прекрачиш прага без да те спрат поне 10 човека и да те попитат: Как си? Къде отиваш? Какво си купи?... Постоянно гледам жените как се спират на улицата и започват да обменят идеи какво да сготвят днес. Мъжете си помагат - един да спука гума - събират се поне 5 човека - един носи ключ, друг крик, останалите само зяпат и дават акъл, но и това е помощ, понякога. :)
На село хората са много по-щедри. Всеки произвежда нещо и дава - на един му се родили круши - носи, на друг домати - напълнил една кофа и дава, на трети му носят кокошките - набутва ти яйца в ръцете и няма не искам - ще ядеш!
В града ако не ти достигнат 5ст в магазина - връщаш от покупките. На село ядеш на вересия цял месец и плащаш на заплата, без да дължиш лихва даже...
Айде да спирам, че ще обезлюдеят градовете, както съм започнала да ви открехвам. :)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #19 -: Август 23, 2015, 03:57:49 pm »
В селото би ми липсвал главно социалния и културния живот... то няма къде да отидеш... има едно магазинче, една кметска библиотека и туй то.
Аз ще лудна ако трябва да живея на село за постоянно...

Ето ви един поздрав, който разкрива много за същността на малкия град/село. Всички са свикнали да им е интересно, защото скуката е техния комплекс и те не се чувстват пълноценни тогава - просто не могат сами да правят живота си интересен и чакат на другите и обстоятелствата да го направят такъв... https://www.youtube.com/watch?v=PCFiab1CAu8
Мерси за поздрава... но невинаги е точно така, както си го описал...
Не може да стоиш само вкъщи, нали? :)
На село никой не ти забранява да излизаш, комуникациите в момента са добри и можеш за кратко време да отидеш до големия град, ако ти се наложи, просто ще живееш на по-чисто и по-спокойно. ;)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #20 -: Август 25, 2015, 05:07:35 pm »
 Аз лично предпочитам живота в града ,приятно е да се ходи на село веднъж в седмицата  или месеца , но за постоянно не бих.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #21 -: Септември 01, 2015, 08:18:15 am »
Ако селото е в близост до някой голям град и ако няма да ми се налага да копая може би е добра идея :)... И все пак докато не поживееш повече време на такова място няма как да знаеш дали ще ти хареса.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #22 -: Септември 01, 2015, 11:37:26 am »
Ако селото е в близост до някой голям град и ако няма да ми се налага да копая може би е добра идея :)... И все пак докато не поживееш повече време на такова място няма как да знаеш дали ще ти хареса.

Копаенето съвсем не е задължително. То, обаче някак си идва естествено - виждаш, че градинката има нужда от прекопаване и се захващаш, а после ти е едно хубаво... Приятна умора, както се казва. И ракията ти е по-вкусна след физическия труд и салатката. :)

Така съм чувала, не знам. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #23 -: Септември 01, 2015, 07:40:00 pm »
Ако селото е в близост до някой голям град и ако няма да ми се налага да копая може би е добра идея :)... И все пак докато не поживееш повече време на такова място няма как да знаеш дали ще ти хареса.

Такова превземане не бях срещал и какво, ако изкопаеш една градина, пръжки ли ще ти излязат.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #24 -: Септември 01, 2015, 10:39:09 pm »
Ако селото е в близост до някой голям град и ако няма да ми се налага да копая може би е добра идея :)... И все пак докато не поживееш повече време на такова място няма как да знаеш дали ще ти хареса.

Такова превземане не бях срещал и какво, ако изкопаеш една градина, пръжки ли ще ти излязат.

По нашия край им викаме пришки на мазолите, но при вас може да е пръжки. :) Както и да е ...и двете са ми еднакво неприятни.

Което ме подсети, че цветната градина е яко за плевене - дано утре успея да ѝ отделя малко време.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #25 -: Септември 02, 2015, 09:58:10 am »
Ако селото е в близост до някой голям град и ако няма да ми се налага да копая може би е добра идея :)... И все пак докато не поживееш повече време на такова място няма как да знаеш дали ще ти хареса.

Копаенето съвсем не е задължително. То, обаче някак си идва естествено - виждаш, че градинката има нужда от прекопаване и се захващаш, а после ти е едно хубаво... Приятна умора, както се казва. И ракията ти е по-вкусна след физическия труд и салатката. :)

Така съм чувала, не знам. :)

През юни ходих на гости на село за десетина дни и се научих да цепя дърва. В началото не можех да улуча даже пъна върху който се слагат дървата, но с малко практика и без притеснение, понеже бях в задния двор, та никой не ми се подиграва, научих се доста добре. Все едно си на фитнес :). Само дето няма уреди, а брадва.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #26 -: Септември 02, 2015, 11:00:37 am »
С опасен уред си започнал тренировките. :)

Аз така и не се научих да цепя дърва. Имам ужасно неточен мерник и съм, като мълния - никога не удрям два пъти на едно и също място. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #27 -: Септември 03, 2015, 08:23:16 am »
Пробвах и да копая ама нещо не се получава :). И е по-безинтересно...

vaneskata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #28 -: Септември 03, 2015, 05:15:52 pm »
Живота на село е много по-спокоен но няма много много какво да се прави ако не копате на къра по цял ден!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Живот в града или на село - къде е по-добре
« Отговор #29 -: Септември 03, 2015, 09:36:08 pm »
Живота на село е много по-спокоен но няма много много какво да се прави ако не копате на къра по цял ден!

А през зимата и това не можеш да правиш, та скуката е пълна. Тцъ-тцъ-тцъ!
Как живеят тия хора не знам. Сигурно си правят седенки, на които ронят царевица и пеят народни песни?