Автор Тема: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?  (Прочетена 12907 пъти)

mario1133

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
На скоо пак чух по новините глупостите за това, че ако се слаагат ваксини то може детето ви да получи аутизъм. Преди много години е имало едно проучване което го е доказало и после се е оказало. че са получили други данни за това какво е станало и са отрекли това, че може да се получи аутизъм от ваксина.
Деца на които не са слагани ваксини не трябва да бъдат допускани до публични институции ( детски градини, училище, университети, болници и етц. ). Защото ако това дете се разболее от една туберкулоза примерно, може да зарази много хора който с ваксинирани но имат много слаб имунитет към болестта!

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #1 -: Август 25, 2015, 05:58:39 pm »
Много ясно, че трябва да се ваксинират, все пак ваксините не са на 100% сигурни, но когато над 80% от хората са имунни се води, че тази общност е имунна към дадената болест и съответно трудно ще стане нещо с тях.
А когато майките четат, четат и не дочитат и накрая децата не се ваксинират и който не го е хванала ваксината го яде, та твърдо против съм и аз!

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #2 -: Август 25, 2015, 06:30:14 pm »
Както вие, така и аз съм твърдо за!
Та мисля, че трябва същото нещо да важи и за родителите и за децата, за да може да няма допълнителни рискове за обществото!

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #3 -: Август 26, 2015, 04:59:06 pm »
Аз пък ще сложа ваксина на децата си ако искам!!!?! Това не е ли мое лично решение? Как така ти ще ме задължиш?

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #4 -: Септември 04, 2015, 01:22:18 pm »
Аз пък ще сложа ваксина на децата си ако искам!!!?! Това не е ли мое лично решение? Как така ти ще ме задължиш?

Да ти си избираш, ние не може да ти кажем но може да те отстраним когато не желаеш да си част от обществото което се пази от много опасни и смъртоносни болести!
Все пак ти си решаваш!

didkata-pitkata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #5 -: Септември 04, 2015, 01:48:15 pm »
Да , наистина никой не можем да задължим да си сложи на детето си ваксина , но аз съм на мнение че трябва да правим задължителните ваксини на децата си. :-)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #6 -: Май 03, 2017, 03:46:13 pm »
Категорично съм за това да се слагат ваксини. И то не само на моите деца, ами на всички. Аман от простотия и био, еко, вегански изцепки. Само преди 100 години децата са мрели като мухи. Жените са раждали по 7-8 деца, от които ако са оживявали 2-3 си е било чист късмет. Нито ваксини е имало, нито антибиотици. На фона на многото негативи на настоящето, въпреки всичко се радвам, че съм се родила сега, а не преди 200 години, когато без проблем хората са умирали от болести, които в настоящето се лекуват с три дена пиене на някакво лекарство.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #7 -: Май 03, 2017, 06:17:15 pm »
Извинете, че е на английски, но казват много верни неща по забавен начин.
https://www.youtube.com/watch?v=IuLQ2GDVOHA

ДА, задължително трябва да се ваксинират всички! Не е въпрос на избор, а на разум!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

milkova_t

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 3
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Трябва ли да се слагат ваксини на децата ни?
« Отговор #8 -: Април 24, 2020, 10:41:32 am »
Аз имам две деца и са ваксинирани. При първото нямах толкова притеснения, но второто ми дете доста тежко ги понасяше. Аз също смятам, че трябва да се поставят, но монетата винаги има две страни. Напълно разбирам и родителите, на които децата са пострадали от ваксини и ги отричат.