Автор Тема: Ваксина срещу хепатит В  (Прочетена 8633 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Ваксина срещу хепатит В
« -: Февруари 25, 2015, 09:29:19 am »
Макар че това заболяване се предава единствено по полов и кръвен път, рискът то да хронифицира са около 70%, а лечението му с интерферон е трудно и затова какво мислите за поставянето на такава ваксина, която осигурява над 90% защита. За справка ваксината срещу хепатит В се поставя задължително в рамките на първата година на живота на детето, но е въведена за първи път в България от 1.09.1991 г и затова, който е роден след тази дата е ваксиниран, а останалите не сме. А заболяването е коварно, защото е възможно с десетилетия да не се прояви и един хубав ден да разбереш, че имаш цироза на черния дроб и не ти остава много време. За това какво мислите за подобна ваксинация

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2015, 07:18:51 pm »
Абсолютно съм за такава ваксина. Хипатит Б е опасно забляване!

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2015, 10:34:07 pm »
Чувала съм че медицинските работници си слагат ваксини срешу хепатит,защото работят в рискова среда.
А в някои държави е забранено да работиш като медик,ако нямаш такава ваксина.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2015, 06:23:58 am »
Аз съм за. Обмислям да се ваксинирам и все не мога да се наканя. Чувал съм, че се пренася доста лесно, например при посещение в зъболекарски кабинет. Макар че не съм чувал някой да се е разболял от зъболекар от хората, които познавам, все пак смятам, че е много, много добре ако човек си постави подобна ваксина...

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #4 -: Май 19, 2015, 02:31:56 pm »
И аз съм за ваксината. При положение, че има толкова хора, които са починали от хепатит B защо да не се предпазим. А сега да ви питам колко от вас имат ваксина срещу хепатит B?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #5 -: Май 23, 2015, 12:53:26 pm »
Аз проверих, имам такава поставена ваксина, въпреки че съм роден 90-та година, след като са я въвели на 01.09.1991 година - октомври същата година и март 1992 ми е поставена.

Елена_А

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #6 -: Септември 08, 2015, 05:11:01 pm »
Абе ако се ваксинираме всичко то може би след  20-30 години това може да изчезне :)

paqchka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #7 -: Септември 09, 2015, 07:02:34 pm »
За всичко което може да те убие и може да заразиш друг не би трябвало да те питат, а не да имаш право на избор!

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит В
« Отговор #8 -: Септември 10, 2015, 12:18:40 pm »
Съгласна съм че тези които не са въксинирали трябват да идат да се ваксинират срещу хепатита ,аз имам такава ваксина. :-)