Автор Тема: Мазна коса - какво да правя  (Прочетена 12008 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Мазна коса - какво да правя
« -: Август 31, 2015, 12:01:53 pm »
Косата ми страшно бързо се омазнява, ако не се къпя 1 ден и на вечерта вече е мазна. Някъде четох, че ако не мия 5-6 дни отделянето на себум щяло да се регулира и този проблем да изчезне. Другаде пък говореха за катранен шампоан. Някой от вас има ли го този проблем?

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #1 -: Август 31, 2015, 02:37:43 pm »
Косата ми страшно бързо се омазнява, ако не се къпя 1 ден и на вечерта вече е мазна. Някъде четох, че ако не мия 5-6 дни отделянето на себум щяло да се регулира и този проблем да изчезне. Другаде пък говореха за катранен шампоан. Някой от вас има ли го този проблем?

На мен също ми е голяма мъка, но не мога да не я мия поне през ден.
Някъде четох, че отвара от дъбови кори регулира мастната секреция, но още не съм си намерила това чудо по билковите аптеки. Накрая ще ида в гората и ще си обеля няколко дървета. Проблемът е, че не познавам дъба. :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #2 -: Август 31, 2015, 02:42:12 pm »
Аз пък четох за катранения шампоан, че помагал, макар че мирише гадно, но после се слага друг и положението с миризмата се оправя. И хубавото е, че шампоанът е много евтин.

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #3 -: Август 31, 2015, 03:02:20 pm »
Аз пък четох за катранения шампоан, че помагал, макар че мирише гадно, но после се слага друг и положението с миризмата се оправя. И хубавото е, че шампоанът е много евтин.

И аз изплезвам шампоан с кератин и сега косата ми е перфектна, но ползвам и такава маска за коса.
Относно миенето, и аз лятото едвам трая но я мия на 2-3 дни, а зимата понякога няма нужда и толкова често да я мия и го правя на 3-4 дни. Това защото честото миене е я прави много мазна!

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 04:14:59 pm »
Ас се мия с домашен сапун за пране. Баба го прави и е голем майстор. Що па да давам пари за купешки, като домашния си е екстра. С домашна свинска мас. :)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 04:23:27 pm »
Ас се мия с домашен сапун за пране. Баба го прави и е голем майстор. Що па да давам пари за купешки, като домашния си е екстра. С домашна свинска мас. :)

Миеш си косата със сапун от свинска мас? Явно твоята е толкова къса че не те бърка !

Иванова-Мария

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #6 -: Септември 07, 2015, 07:12:37 pm »
Чувала съм че срещу мазна коса помага хумата , отиди до някоя аптека и си купи хума незнам  до кога трябва да се къпел с хумата ,но знам че помага. :-)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #7 -: Септември 07, 2015, 11:06:40 pm »
Чувала съм че срещу мазна коса помага хумата , отиди до някоя аптека и си купи хума незнам  до кога трябва да се къпел с хумата ,но знам че помага. :-)
Косата става страхотна от хумата, но тя изисква повече време, а и цапа доста. Даже може да задръсти сифона в банята.

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #8 -: Септември 09, 2015, 07:03:18 pm »
Просто се къпи всеки ден и няма да има достатъчно време, че да се омазни пак.  ;)
Иначе аз също съм чувал, че хумата помага, но понеже има различни видове хума, трябва да се избере подходящата, тъй като всяка помага за различно нещо.

Съкровище

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #9 -: Септември 11, 2015, 06:07:18 pm »
Аз моята коса като не я къпя ежедневно и трудно става мазна, а когато се получи нежеланият ефект то аз си правя комбинация 1 чаша кисело мляко и една супена лъжица сода за хляб което се разбърква хубаво и се намазва косата и така накрая след 3-4 минути престой това се измива!

Ани-бани

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #10 -: Септември 11, 2015, 06:26:18 pm »
Ползвайте просто шампоан но ако не вземете около 50 милилитра спирт, разтворете в тях още 50 ракия и добавете още толкова разтвор на борова киселина от 2% и го втрийте в скалпа. Но това само когато е много много мазна

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Мазна коса - какво да правя
« Отговор #11 -: Септември 11, 2015, 10:55:32 pm »
Спирт, ракия и киселина - тва ще те скалпира, бе!