Автор Тема: Татуировките са опасни за здравето  (Прочетена 27592 пъти)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #15 -: Август 31, 2015, 08:06:50 pm »
Лично аз не бих си направил татуировка, не ми допада самата идея. Но ако е на друг човек, ок. :) Неприятното е, че когато човек започне да остарява (а това рано или късно ще се случи), татуировките започват да изглеждат много грозно на кожата и да правят човека още по възрастен. Освен това са опасни ако бъдат направени на място,на което има бенки и други такива. Да не говорим за риска от хепатит В и С, които са много опасни и се предават по кръвен път...

Вени80

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #16 -: Септември 04, 2015, 04:18:03 pm »
Аз до момента Не съм си правела татуировка и Не мисля за напред да си правя . Неми изглежда естествено.

Пантерата

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #17 -: Септември 04, 2015, 05:01:48 pm »
Глупости татуировките с нищо не вредят на здравето ни  . Аз лично имам трички и мисля да си правя още една . Досега сам си ги правела при един и същ човек и нямам проблеми.

Йоанка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #18 -: Септември 05, 2015, 03:30:08 pm »
Лично аз не бих си направил татуировка, не ми допада самата идея. Но ако е на друг човек, ок. :) Неприятното е, че когато човек започне да остарява (а това рано или късно ще се случи), татуировките започват да изглеждат много грозно на кожата и да правят човека още по възрастен. Освен това са опасни ако бъдат направени на място,на което има бенки и други такива. Да не говорим за риска от хепатит В и С, които са много опасни и се предават по кръвен път...
Много не си прав!
При повечето хора не е чак толкова грозно, а има при някой които си стои пак красиво!

Aleksandra94

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #19 -: Септември 08, 2015, 05:55:47 pm »
Татуировката е опасна ,  ако не се грижиш за нея след като са тия направили човека който ти я направил ти дава крем  И препоръки как да се грижиш за нея първия месец. Що се отнася до боите  няма от какво да се притеснявате .:-)

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #20 -: Септември 10, 2015, 06:55:47 pm »
След време татуировките  почват да не изглеждат така както преди наистина , но просто можете да идете при някои да ви я пооправи , що се отнася до това дали са вредни мойто мнение е че не са вредни . :-)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #21 -: Септември 11, 2015, 12:02:03 pm »
Не може да напълниш клетките на кожата с някаква неизвестна субстанция, каквато е боята за татуировки и да ми се говори, че не била вредна. Щом боята се натрупва в лимфните възли, значи никак не е полезна. И това за натрупването е установено, така че не ми спорете.

Мимчето

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #22 -: Септември 11, 2015, 05:10:04 pm »
Не може да напълниш клетките на кожата с някаква неизвестна субстанция, каквато е боята за татуировки и да ми се говори, че не била вредна. Щом боята се натрупва в лимфните възли, значи никак не е полезна. И това за натрупването е установено, така че не ми спорете.

Пич, прочетох доста твои отговори и мога да си те представя като сасухрен, затвоерен в къщи тип който яде само био храна която е само сорова за да не и стане нещо.
Големи глупости говориш и накрая някой ще ти повярва и вари му убеснявай след резултата че не си ти виновен.
Аз като жена ти казвам че хубавата тауировка допълва само мъжа, но той самият трябва да е красив!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #23 -: Септември 13, 2015, 06:28:00 am »
Като цяло, най-добре е човек да си направи временна татуировка, която с времето ще изчезне. Така или иначе всеки с татуировка рано или късно иска да я махне.

Бетина88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #24 -: Септември 14, 2015, 06:54:13 pm »
Времената татуировка както казваш е вариант съгласна съм с това , но от опит знам че много  малко татуисти се навиват да правят време ни татуировки.

Жанета

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #25 -: Септември 14, 2015, 07:33:01 pm »
Като цяло, най-добре е човек да си направи временна татуировка, която с времето ще изчезне. Така или иначе всеки с татуировка рано или късно иска да я махне.

Аз съм на 43 и искам да ти кажа че имам татуировки от повече от двадесет години и не съм искала да махна нито една!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #26 -: Септември 15, 2015, 07:09:54 am »
Може би не са на място, където да са ти пред очите постоянно . Ако е на гърба може и да не се сетиш изобщо.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #27 -: Юни 09, 2016, 12:20:04 pm »
Аз не ги харесвам, така или иначе. Намирам ги за нещо дивашко.
Не бих си направила, така че не ми пука дали са вредни.

Освен това са опасни не само боите, но и иглите, с които се работи. При липса на перфектна стерилизация можеш да се заразиш с хепатит, спин и какво ли не още.

Дивашко???? Татуировките са някакъв символ за човека, който е решил да си направи. Да, водят началото си от диваците, но и пробиването на ушите има същото начало. Това означава ли, че хората с обеци са диваци??
Относно боите в никакъв случай не смятам, че са опасни. Те са специални, пък и технологията толкова е напреднала вече, че няма как да не са специални.
Колкото до иглите - стерилни са!!! Вероятността да се разболееш в тато студио е точно толкова голяма, колкото в болница!
Това ми е мнението по въпроса :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #28 -: Юни 12, 2016, 09:35:17 pm »
Да, много от дивашките традиции са възприети, като символ на бунтарство в модерното общество, та и с татусите така. :)

Отново заявявам, че не ми харесват. Никога не ме е изкушавала мисълта да си вкарам мастило под кожата и да го нося цял живот - прекалено дълготрайно ми е. Аз не си падам по нещата, които остават цял живот, защото мисленето, а с него и вкусъте се променя с времето. :)

Колкото до обеците - дупчила съм ушите толкова много (дори и сама), включително хрущяла горе на ушната мида, но днес визията ми е различна и не нося повече от една обеца на ухо. :)
Човек трябва да мисли дългосрочно, когато прави нещо толкова перманентно. На 20+ си куул с татус, ама на 50-60 ще бъдеш смешен.

Но... всеки си има тяло и има право да прави с него каквото иска. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #29 -: Юли 18, 2016, 07:25:50 pm »
Определено не мисля, че ще съм смешна на 50+ с татус! И да, човек трябва да мисли много внимателно къде си татуира каквото и да е било, защото ще си го носи цял живот, но то това е смисъла. Да си изобразиш нещо на тялото си, което ти харесва и означава нещо за теб. Моят специално е на такова място, че ако реша може да се вижда, а ако не искам, хората дори и не подозират, че има татус. ;) Та как ще изглеждам смешна, ако не се вижда???