Автор Тема: Часове по религия в училищата как приемате предложението  (Прочетена 29517 пъти)

napev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 46
    • Профил
Без религия в училищата! Това не трябва и да се зачеква да го има там!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Като знам как внимават децата в часовете, религията няма да може да им навреди, но няма и да им помогне.

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Ако сложат вероучение в училищата, то аз спирам децата си и им намирам частни учители за да станат частни ученици и да не се занимават с глупостите на папата и другите такива като него!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Ако сложат вероучение в училищата, то аз спирам децата си и им намирам частни учители за да станат частни ученици и да не се занимават с глупостите на папата и другите такива като него!
У нас и това е невъзможно. Трябва да докажеш, че имат заболяване, което налага частното обучение, доколкото знам. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Определено трябва да има часове по религия!!! И даже смятам, че би било хубаво децата да се запознават не само с християнството, а и с другите видове - будизъма, мюсюлманство и прочие. Всяка религия сама по себе си учи хората на различни добродетели. Определено не смятам, че религията поставя забрани! Аз съм християнка и ще възпитам детето си в духа на тази религия, защото тя дава избор и посочва алтернативи, които следват от избора. Дано ги въведат най-накрая.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Но това е различно, защото тук говориш за всички религии, което по-скоро показва образователната страна. Ако обаче е една единствена религия и се преподава не от преподавател, а от поп, имам, равин, жрец или друго духовно лице, тогава нещата отиват на към подхлъзване в дадена посока.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Религията е опиум за народа. Децата са на училище, за да учат научно доказани неща, а не разни теории в случая най-добре продаваната теория от 2000 години и за мен религията няма място в училище.

Въпреки, че съм атеист, ако все пак тя помагаше за нещо на българите, вместо да помага на поповете да карат коли за по 200 бона, можеше да се съглася, но нашата църква просто точи пари и не дава нищо насреща. Това е една ужасна услуга и не виждам защо има смисъл да се пропагандира нещо, което не дава нищичко на обикновения човек. Дори проклета надежда не дава, католиците поне хранят някакви бездомници и имат някаква социална функция - при нас - нищо насреща. Е, сори няма да подкрепям ограбването на народа и възпитаването му в примирение от ранна детска възраст - имаме си достатъчно овце, та да произвеждаме още, че попа да си купи и къща...

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Религията е опиум за народа. Децата са на училище, за да учат научно доказани неща, а не разни теории в случая най-добре продаваната теория от 2000 години и за мен религията няма място в училище.

Въпреки, че съм атеист, ако все пак тя помагаше за нещо на българите, вместо да помага на поповете да карат коли за по 200 бона, можеше да се съглася, но нашата църква просто точи пари и не дава нищо насреща. Това е една ужасна услуга и не виждам защо има смисъл да се пропагандира нещо, което не дава нищичко на обикновения човек. Дори проклета надежда не дава, католиците поне хранят някакви бездомници и имат някаква социална функция - при нас - нищо насреща. Е, сори няма да подкрепям ограбването на народа и възпитаването му в примирение от ранна детска възраст - имаме си достатъчно овце, та да произвеждаме още, че попа да си купи и къща...

Перфектно казано - нямам какво да добавя....

Всъщност имам - ако трябва да се запознаят децата с духовността има по-добри източници. Нелепиците, изфабрикувани от неграмотни манипулатори преди повече от 2000 години нямат нищо общо с духовното израстване на личността.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Категорично не съм съгласна да има такива часове в училищната програма на децата. Който иска и има желание може сам да предаде някакви библейски мъдрости на децата си. Аз нямам подобни амбиции и желание и не ми се иска насила някой да пропагандира каквото и да е на подрастващите. Религията е имала своето значимо място, но за мен уточнението е, че това е било е миналото и сега положението е различно. Някак си не ми се иска да ставаме като в Турция, където наскоро махнаха една голяма част от учебния материал за еволюцията, да не затрдунявал децата.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Ужасно е!
Религията е създадена за манипулация и контрол над обществото.
Който го влече - да си го предава на децата, ама съм твърдо против да се налага на всички в училищата... И то в крехка възраст.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...