Автор Тема: Петна по лицето и тялото - как да се справим с тях?  (Прочетена 8684 пъти)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Пигментацията се получава в резултат на неравномерно производство на пигмента меланин в кожата. Дължи се на дългото излагане на вредните слънчеви лъчи , на хронично възпалителни процеси , инфекциозни и паразитни заболявания ,хормонални проблеми , нарушаване дейността на жлезите с вътрешна секреция . Как сте се справили с проблема вие или някои ваш познат пишете тук . :-)

Yori

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Петна по лицето и тялото - как да се справим с тях?
« Отговор #1 -: Септември 08, 2015, 06:47:05 pm »
Чувала съм за един лесен и евтин начин прави се лосион от 20 стръкчета магданоз и 500мл вода. Потапяне стръкчетата магданоз в вряща вода изчакваш няколко минути докато поистине , взимаш памуче и го потапяш във водата после с него тампонираш местат с петна. :-)

леля Марче

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Петна по лицето и тялото - как да се справим с тях?
« Отговор #2 -: Септември 08, 2015, 06:50:46 pm »
Моята рецепта е :
80 грама нарязан на половина крумид лук с който натърквате няколкократно лицето с лука и така в продължение на 2 седмици!

MissKisSs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Петна по лицето и тялото - как да се справим с тях?
« Отговор #3 -: Септември 09, 2015, 06:30:07 pm »
От едни баби ми казаха следната рецепта. Взимаме 50мл.сок от ягоди , напояване една чиста марля  И я поставяме върху проблемната област за 10 минути след това кожата се изплаква със студена вода . Процедурата се прави през ден не повече от 30 пъти. :-)

Nadenceto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Петна по лицето и тялото - как да се справим с тях?
« Отговор #4 -: Септември 09, 2015, 06:57:09 pm »
Знам една рецепта нужни са ти 20гр овесени ядки , 10 гр мед и 50 мл прясно мляко. Слагате ядките да се всевъзможни с млякото за 10 мин. Съдът се отмества от огъня и се прибавя мед разбъркване се хубаво и се нанася върху проблемното място . След 15 мин се маха със студена вода .