Автор Тема: Как да се справим с хлебарките ?  (Прочетена 12382 пъти)

MissKisSs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Как да се справим с хлебарките ?
« -: Септември 09, 2015, 05:48:54 pm »
Повечето от хората и наи вече тези които живеят в блокове са се зблъсквали с този проблем. Създадох тази тема за да може да споделите как сте се справили с тях или ако още се чудите как да се справите с хлебарките , да получите съвет от другите. :-)

НелиИ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #1 -: Септември 09, 2015, 05:52:59 pm »
В нас ползваме едни капани които взехме от Кауфланд и много се налепиха но уви това не помага толкова много. Ползвали сме Райд спрей и кубчетата ама нищо. Май само професионалистите могат да се справят с този проблем!

щастливка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #2 -: Септември 09, 2015, 06:28:37 pm »
В нашата офис сграда пръскаха с нещо, но не знам какво. 3 дни платен отпуска ни дадоха и после пак един ден проветрявахме само та не работихме много много, често да и кажа викни си професионаслист и си готова срещу малка сума!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #3 -: Септември 09, 2015, 06:31:51 pm »
Не се залъгвайте, че ще се справите с лего-играчките на райд и други измислени фирмички. Аз се борих над година и чак, като повиках специалист се избавих от проблема.
Вярно, скъп препарат приложи човека, но вече 2 години гадовете ги няма.

Ако не ви се дават пари, ето 2 статии да четете :)

http://nashdom.eu/lifestyle/kak-da-se-spravim-hlebarkite/

https://topdom.org/kak-da-se-spravim-s-hlebarkite/
« Последна редакция: Май 03, 2018, 10:33:15 pm от Biko »

Sherifkata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #4 -: Септември 09, 2015, 07:18:58 pm »
Аз си направих магическа отвара която съдържа:
Течен съпун
Препарат за чинии
Вода
Това всичкото се слага в бутилка която има пръскалка отгоре и си го слагате в кухнята на място на което може лесно да се докопате до него. Когато напръскате бубулечката с него ще се учудите колко бързо ще умре!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #5 -: Септември 09, 2015, 07:24:15 pm »
Не се залъгвайте, че ще се справите с лего-играчките на райд и други измислени фирмички. Аз се борих над година и чак, като повиках специалист се избавих от проблема.
Вярно, скъп препарат приложи човека, но вече 2 години гадовете ги няма.
Да и майка ми се отърва с помощта на малко инфо от нета мисля точно от някаква такава статия като горните, повече от 10 години си ги отглеждаше у дома, може би защото има ТЕЦ и миналата година по това време се задействахме и до сега няма помен от хлебарки.
« Последна редакция: Май 03, 2018, 10:34:19 pm от Biko »

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #6 -: Септември 09, 2015, 11:33:01 pm »
Аз си направих магическа отвара която съдържа:
Течен съпун
Препарат за чинии
Вода
Това всичкото се слага в бутилка която има пръскалка отгоре и си го слагате в кухнята на място на което може лесно да се докопате до него. Когато напръскате бубулечката с него ще се учудите колко бързо ще умре!

А прически правиш ли им, след като ги изкъпеш???
При популация от милиони, как мислиш, че ще се справиш по тоя начин?
Препаратите на професионалистите действат дългосрочно, защото една гад да мине по напръсканата повърхност, внася отровата в гнездото и заразява всички останали гадове. Така постепенно умират всички до един.
Това ми го обясни моят термит-натор. ;)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #7 -: Септември 10, 2015, 12:32:35 am »
хахахахах...няма що е темата...във форума за емоционална подкрепа :D :D :D

Ето моята подкрепа - не плач  :'( :'( :'( и ще се справиш с хлебарките у вас, да нямаш и комари, дървеници или съсели :D :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #8 -: Септември 10, 2015, 10:47:01 am »
Хлебарките са много гнусни. В нашия блок имаше голям проблем и се наложи да идват от ХЕИ да обработват от мазите до покрива. Сега вече 2-3 години няма нищо.

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #9 -: Септември 10, 2015, 11:50:00 am »
У нас майка ми купуваше  от аптеката отрова за хлебарки под формата на кубчета слагаше ги из апартамента и след няколко дни хлебарките намаляваха . Понеже това е цялостен проблем на блока като спряхме да слагаме тези кубчета и пак се появиха  . :-)

SladkotoRumi73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #10 -: Септември 10, 2015, 11:55:50 am »
Аз ползвам един стар селски метод който работи много добре!
Взимате хляб и го напоявате с бира и същото с варен картоф. След като е добре напоено с бира го оставяте някъде където гадините обичат да ходят и така ще ги убиете или поне на село така правехме и те намаляваха!

Мимка74

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #11 -: Септември 10, 2015, 12:51:15 pm »
В къщи ползваме борова киселина която сме оставили да им мирише на гадно във всички шкафове а на изходите им ги чакат капани за да им е гадно!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #12 -: Септември 10, 2015, 02:40:48 pm »
И това с бирата съм го пробвала и това с борната киселина... С бълхи, мухи, комари и мечки може да се справиш и сам, но с хлебарките е по-трудно - тва чудо ще оцелее и след ядрена катастрофа. Твърдя го не аз, а учените.

Как ще слагаш кубчета Рубик, лего-къщички и играчки от яйца Киндер и ще изгониш хлебарките? Как ще ги сложиш в контактите, в ел. уредите, защото те там се крият?
Бяха ми напълнили кафемашината! Набили се на топло при нагревателя, гадините - беше ме гнус да си направя кафе...
« Последна редакция: Май 03, 2018, 10:35:14 pm от Biko »

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2015, 07:03:10 pm »
В апартамента на баба ми имаше бая хлебарки които бяха лазнали по целия блок , каквото и да пробваме временно се отърваване от тях . Като остаря малко повече и отиде на село , а апартамента го продаде. :-)

жени24

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как да се справим с хлебарките ?
« Отговор #14 -: Септември 11, 2015, 05:10:14 pm »
Най-лесния начин да се справите с този вредител е като вземеш някоя обувка или чехла и почнеш да ги мачкаш.:-)