Автор Тема: Мислите ли, че химическите тоалетни са безопасни за ползване?  (Прочетена 11273 пъти)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
През последната година на всеки ъгъл наслагаха химически тоалетни. Това по принцип има за цел да създаде удобство, но честно да ви кажа около тези тоалетни миризмата е направо .....  Да кажем, не е много приятна. На пръв поглед тези тоалетни ми изглеждат като жив развъдник на микроби и в края на краищата предпочитам да си платя за тоалетна в някое заведение и да отида там. Въпросът ми е смятате ли, че човек може да се разболее от нещо от тези тоалетни или просто човек започва да си внушава от миризмата?
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 08:19:42 am от brian_888 »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Разбира се, че ако хигиената е на ниско ниво има всички предпоставки за развитие на инфекции. Честно казано и аз предпочитам истинска тоалетна с мивка и сапун, отколкото телефонна кабина от 80-те.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, все пак фекалните бактерии принципно загиват, когато извън топлата и хранителна среда на червата, затова мисля, че не са проблем.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Наистина, виждам, че хората ги ползват, но ме е страх, съвсем откровенно си казвам...Гнус ме е даже да пипна вратата... :-\

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Наистина, виждам, че хората ги ползват, но ме е страх, съвсем откровенно си казвам...Гнус ме е даже да пипна вратата... :-\
Не рискувай, особено щом вътрешният глас ти го казва също. У нас обществените тоалетни принципно са адски гнусни, но пък тези са хептен зле.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Права си, адси са зле...Особено тези...Около тях смърди на 100 метра   :(

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Проблемът с обществените тоалетни винаги е пораждал въпроси у мен. Вярно, че не се почистват и поддържат добре, но пък и хората, които ги използват са такива прасета.
Най-голям ужас будят в мен дамските тоалетни, защото уж сме дами и трябва да държим по-чисто, а на практика се оказваме по-зле от мъжете.
Как може да си плеснеш санитарните принадлежности, така че да се виждат от 100м? Как може да омърляш толкова зверски, че след теб да не може да се влезе?
Аз лично предпочитам да използвам мъжките тоалетни, когато съм в заведение. Едно, че там никога няма опашка от 20 чакащи, друго, че няма да видиш използвана дамска превръзка на най-видно място. :) Миризмата е еднакво нетърпима и в двете, обаче.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Проблемът с обществените тоалетни винаги е пораждал въпроси у мен. Вярно, че не се почистват и поддържат добре, но пък и хората, които ги използват са такива прасета.
Най-голям ужас будят в мен дамските тоалетни, защото уж сме дами и трябва да държим по-чисто, а на практика се оказваме по-зле от мъжете.
Как може да си плеснеш санитарните принадлежности, така че да се виждат от 100м? Как може да омърляш толкова зверски, че след теб да не може да се влезе?
Аз лично предпочитам да използвам мъжките тоалетни, когато съм в заведение. Едно, че там никога няма опашка от 20 чакащи, друго, че няма да видиш използвана дамска превръзка на най-видно място. :) Миризмата е еднакво нетърпима и в двете, обаче.

да, в мъжките тоалетни само е опикано :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Проблемът с обществените тоалетни винаги е пораждал въпроси у мен. Вярно, че не се почистват и поддържат добре, но пък и хората, които ги използват са такива прасета.
Най-голям ужас будят в мен дамските тоалетни, защото уж сме дами и трябва да държим по-чисто, а на практика се оказваме по-зле от мъжете.
Как може да си плеснеш санитарните принадлежности, така че да се виждат от 100м? Как може да омърляш толкова зверски, че след теб да не може да се влезе?
Аз лично предпочитам да използвам мъжките тоалетни, когато съм в заведение. Едно, че там никога няма опашка от 20 чакащи, друго, че няма да видиш използвана дамска превръзка на най-видно място. :) Миризмата е еднакво нетърпима и в двете, обаче.

да, в мъжките тоалетни само е опикано :)

Да. :)
Защо сме такива свини? Уж обичаме да ни е чисто, а след себе си оставяме погром...
Това важи не само за България. Просто в развитите страни се чисти по-често и по-качествено. Каква свинщина съм виждала една ранна сутрин в Хамбург, не съм виждала никъде другаде.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
А не ти ли направи впечатление и колко са негнусливи хората? Сякаш нищо не им изглежда мръсно и пипат и сядат навсякъде, а то си е много мръсно. Когато бях в Англия влязох в една тоалетна. Докато си миех ръцете видях следното: момче влиза да си върши работата, а приятелят му докато го чака седна на земята в тоалетната пред кабинките, остави си анорака и раницата на земята и се подпря на стената. Замислих се, че аз пипам с два пръста всичко, че ми е гнусно, а те се държат все едно е най-чистото място на света.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
А не ти ли направи впечатление и колко са негнусливи хората? Сякаш нищо не им изглежда мръсно и пипат и сядат навсякъде, а то си е много мръсно. Когато бях в Англия влязох в една тоалетна. Докато си миех ръцете видях следното: момче влиза да си върши работата, а приятелят му докато го чака седна на земята в тоалетната пред кабинките, остави си анорака и раницата на земята и се подпря на стената. Замислих се, че аз пипам с два пръста всичко, че ми е гнусно, а те се държат все едно е най-чистото място на света.
Това е защото на англичаните им е много трудно мисленето.
Това, което ме ужаси в Англия бяха двете отделни батерии за топла и студена вода. Няма смесителни батерии в обществените тоалетни, а кран за топла и кран за студена вода - ако искаш хладка, трябва да пълниш мивката и да гребеш от там. Да, почистена е, обаче аз не бих си измила лицето по тоя начин, да не говорим за зъбите. Маневрирах от единия кран до другия, като лудите.
Всичко им е ляво на англетата -  от сексуалността до манталитета. :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Това с гребането от мивката е отвратително!! да ти кажа даже като си изтърва четката за зъби в мивката я мия с гореща вода и сапун, а после и я кисна в оцет...А те както искат да си мият зъбите...Напълно те разбирам. :o