Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Овесени ядки

<< < (5/5)

Fiore:
По принцип съм на мнение,че овеса си е за конете.Обаче,когато си на диета все нещо трябва да се яде.А овеса доста засища.
Вече седемнайсти ден не ям хляб.Мъка и неописуема трагедия е в душата ми.Герой съм аз.Всъщност до сега никога не бях се отказвала от хляба.Наламявала съм го до минимум,но винаги е имало филийка поне за закуска.Много обичам всякакви хлебчета,питчици,банички,тутманичета.И по-лошото е,че ги правя превъзходни.
И така прибегнах до овесени ядки за закуска.3 супени лъжици в малко прясно мляко са ми достатъчни.Бутам и лъжичка мед,няколко стафиди и смлени бадеми или лешници. Фините ядки ги кисна във вряла вода за няколко минути после ги изцеждам и ги слагам в прясното мляко.Забелязала съм,че водата става леко мътна и слузеста  и за това я хвърлям.
Не съм фен на овесените ядки,но се налага.Винаги бих намерила нещо по-привлекателно за закуска  ;D
А тия бисквити на Мария Христова мисля да ги пробвам.
Само че се чудя дали може да се добави и малко мед и тези фурми да се заменят със сини сливи или стафиди?

Delight:
На мен ми харесват. Обичам да ги хапвам с кисело мляко и сушени плодове. Преди време бях правила и едни солети, но забравих рецептата.

Delight:
Благодаря за рецептата. Получи се много вкусно.

PrincessPreslava:
Овесени ядки само в протеинови блокчета консумирам. Иначе не ми допадат особено като вкус.
Вече за полезни качества - не смея да говоря.

Delight:
И в кисело мляко със сушени плодове ми допадат много. И готовите блокчета също не са никак лоши.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия