Автор Тема: С какво се мажете при ухапвания от комари?  (Прочетена 26673 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #15 -: Юли 31, 2015, 12:34:37 pm »
Един приятел във FB написа, че намерил перфектното решение - мазане с лавандулов спирт. Аз като виден простак му отговорих, че съм открил това решение отдавна, но приемам спиртните напитки орално, пък после не ми пука дали ме хапят или не комарите :D

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #16 -: Август 03, 2015, 12:08:26 pm »
По всички курорти и големите градове пръскат срещу комари, така че не се налага да се мажем с репеленти срещу комари. :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #17 -: Август 14, 2015, 06:55:41 pm »
Аз като човек който го хапят много комарите ви казвам че нищо не действа.
Дори и спиртните напитки

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #18 -: Август 14, 2015, 09:58:00 pm »
Един приятел във FB написа, че намерил перфектното решение - мазане с лавандулов спирт. Аз като виден простак му отговорих, че съм открил това решение отдавна, но приемам спиртните напитки орално, пък после не ми пука дали ме хапят или не комарите :D
Абсолютно погрешно, алкохолните напитки, когато се приемат вътрешно ускоряват за кратко време метаболизма и човек става привлекателен за комарите, а това че чувствителността му е притъпена и не усеща, е съвсем друг въпрос. Но по курортите пръскат, тъй като се появиха тигрови комари миналата година, които пренасят опасни инфекциозни заболявания и затова властите се принудиха да разходват средства за пръскане, вместо после да се справят с ендемични взривове и последствията от тези заболявания и евентуалното им разпространение и паника, която биха предизвиквали и в резултат - провал на сезона. Затова много по-евтино излиза да се отпускат по няколко хиляди лева за третиране, отколкото да се предизвиква масова паника.
« Последна редакция: Август 14, 2015, 09:59:55 pm от ivan_ivanov »

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #19 -: Август 17, 2015, 03:52:33 pm »
Един приятел във FB написа, че намерил перфектното решение - мазане с лавандулов спирт. Аз като виден простак му отговорих, че съм открил това решение отдавна, но приемам спиртните напитки орално, пък после не ми пука дали ме хапят или не комарите :D
Абсолютно погрешно, алкохолните напитки, когато се приемат вътрешно ускоряват за кратко време метаболизма и човек става привлекателен за комарите, а това че чувствителността му е притъпена и не усеща, е съвсем друг въпрос. Но по курортите пръскат, тъй като се появиха тигрови комари миналата година, които пренасят опасни инфекциозни заболявания и затова властите се принудиха да разходват средства за пръскане, вместо после да се справят с ендемични взривове и последствията от тези заболявания и евентуалното им разпространение и паника, която биха предизвиквали и в резултат - провал на сезона. Затова много по-евтино излиза да се отпускат по няколко хиляди лева за третиране, отколкото да се предизвиква масова паника.

Те добре пръскат на морето но мен  тук в Плевен цяло лято си ме япят яко комарите и нищо не помага освен мрежа на прозореца и никакво излизане навън, никакви паркове. Също проблем е и това, че с каквото и да се пръскам / мажа няма начин да се отърва от гадинките. Вие какво ползвате за да се справите?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #20 -: Август 21, 2015, 03:37:06 am »
В Пловдив пръскат, не се налага да ползвам нищо, дори скоро говореха, че общината била похарчила 30000 лева за борба с комарите.  :D

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #21 -: Август 21, 2015, 07:04:07 pm »
В Пловдив пръскат, не се налага да ползвам нищо, дори скоро говореха, че общината била похарчила 30000 лева за борба с комарите.  :D

Тук уж пръскаха ама пак си летата гадинките, та се радвайте, че имате свестен кмет :)

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #22 -: Август 22, 2015, 03:43:51 pm »
Да крем здраве помага при ухапване от комар бях чувал ,че и оцета  също помага.Мен  малко комари са ме хапели явно не им харесва моята кръв . :-)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #23 -: Август 30, 2015, 10:46:35 pm »
Ползвам специални репеленти. Както такива, които ги отблъскват извън помещението, така и такива за мазане.

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #24 -: Април 11, 2017, 07:31:19 pm »
Мазилата са колкото си щеш против комари. Съветът ми е да се използват мазила ПРОТИВ ухапване от комари. Чудесна работа върши и засят в саксия босилек на терасата или прозореца. Комарите рядко припарват край него.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #25 -: Април 12, 2017, 01:26:21 pm »
Ооо, звучи ми интересно :) Лошото е обаче, че комарите най-често ни нападат, докато сме на море или на място, където има воден басейн....тогава нещата стават по-трудни, някак си не ми се струва рентабилно да мъкна саксията със себе си, докато се отправям към някой курорт. Идеята за босилека е екстра за морските ни чада и онези, страдащи от нападения на комари, където и да се намират те :)

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #26 -: Април 13, 2017, 04:54:22 pm »
Няма спасение. Оцет и чесън... бабешки дивотии... уж помагат, но пък и не върви някакси за всяко събитие. :)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: С какво се мажете при ухапвания от комари?
« Отговор #27 -: Април 24, 2017, 12:50:16 pm »
Пробвала съм различни средства, но нищо не помага. За съжаление си сърби това е. Ако някой е намерил решение да сподели, че сезонът на комарите идва и ми се иска да имам някакво готово решение този път.