Автор Тема: Захарен диабет-лечение и превенция  (Прочетена 11508 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Захарен диабет-лечение и превенция
« -: Август 02, 2014, 02:12:57 pm »
Нашата статия за заболяването може да прочетете тук:

ДИАБЕТ

А в темата може да споделите как се лекувате?Мислите ли,че диабета е заболяване,което може да бъде избегнато?Обръща ли се достатъчно внимание на диабетно болните у нас.На какво ниво са здравните грижи?
« Последна редакция: Август 02, 2014, 02:20:06 pm от Fiore »

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #1 -: Август 19, 2015, 05:04:54 pm »
Аз съм болен от диабет вече цели 22 години .Инжектиран си 4 пъти дневно инсулин с писалката си, Не съм бил никога на хапчета инсулин понеже сами казвали ,че след като ги погълнал остават един неприятен вкус и освен това по бързо се овреждали бъбреците. Дали може да бъде избегнато зависи от това как се храниш да не се поема в  много големи количества захар и правилно да се лекува всяка настинка , понеже аз го получих от неправилно лечение на обикновена настинка . На диабетно болните Здравната каса поема количеството  инсулин всеки месец които е изписан по протокол , пример :5 ампули Novorapid които се води бърз инсулин биеш го и  веднага можеш да ядеш , докато има и бавен Levemir , Lantus и други.Така наречения бавен се използва вечер преди лягане понеже се води ,че е по-близък до човешкия и действа за около 12 часа за разлика от бързия е за 6 часа. На всеки 5 години здравната каса поема взимането на нов апарат за кръвна захар с които си следиш кр.захар дали в нормите около 5-6 е на здравия човек ,ако прекалил със захарта може и повече да ти покаже , апаратчик се изписва като  идеш в здравната каса с рецептивната книжка и после в някоя аптека. Веднъж годишно имаш право на  1500 лентички за апарат за кръвна захар (на тях все поставя капката кръв за пробата) ,ако си до 18 годишна възраст ,ако пък си над 18 само 300 лентички отделно  може да си закупил почти от всяка аптека само трябва да носиш лириката понеже има различни видове апарати. Трябва да си следиш кр.захар да е в нормите да не пропускам найлоновите дози за да постигнеш до усложнения като:диабетна регионалния -губене на зрението в краен стадии , поли невропатия -губене на сетивността на крайниците  и други.

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #2 -: Август 21, 2015, 07:09:56 pm »
Аз също бях чувал от приятел (който е болен) , че хапчетата не са добър вариант за диагностика , но пък и инжектирането не им  отстъпва  все пак всеки ден да си инжектираш по 3-4 пъти на ден мускулите  на ръцете и краката стават на нищо поне според мен .

ЖълтоПате

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #3 -: Септември 08, 2015, 05:15:57 pm »
Важното е да има правилен контрол и да не се стига до усложнения . Един стар съученик имаше диабет и поради неправилно контролиране на кръвната захар и какво яде се стигна до усложнение на очите(диабетна ретинопатия). Наложи се да ходи във Варна да му правят операция която цели да премахне спуканите капиляри за да може да вижда понеже му пречат да вижда.

Yori

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #4 -: Септември 08, 2015, 06:38:18 pm »
Като цяло всички заболявания са неприятни и имат многоминуси . Добър приятел е болен от диабет ходи на интервюта за работа има желание да се научи и желание за работа , но като чуят че има заболяване и някои  почват да осуетят като казват ми що звънне . Особено впечатление ми направи една фирма която изнася за чужбина дадена стока на всичките преди него казаха че ги взимат  , но него не като спомена за болестта си за да ги уведоми да знаят . Те казаха че досега не са имали човек със заболяване и трябва да вземе от личния лекар бележка че може да работи нощен труд зея и отиде при тях и те почнаха да овъртват ми чакай ще трябва да питам лекарката която е на завода дали е тази бележка ще звънна ,  след 6 дена пак имаше обява за работата и тои подаде . Същия индивид му и приятеля каза че миналата седмица е кандидатствал , но останало обещание че ще го потърсят като дойде сестра/лекарка на завода и той има се и казал ми след малко що звъна и нищо накрая.

Елито

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #5 -: Септември 10, 2015, 05:59:36 pm »
Гадно е това , въобще всичи заболявания  като цяло. В производството трудно ще го вземат  , до плота сам чела  по закон има ограничение в килограмите които им позволяват да дигат , трябва да има място сфери да  си сложат на лекарството и други. Та от това ги е страх че си едно нещо не са спазили работодателите може диагностика да ги осъди .:-)

Мелиса

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Захарен диабет-лечение и превенция
« Отговор #6 -: Септември 14, 2015, 05:28:59 pm »
До колкото знам това заболяване не е изцяло ( излечимо ) но пък може да бъде ( премахнато ) ако на човека му се присади нов панкреас който работи безотказно!