Автор Тема: Диабет при децата  (Прочетена 10572 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Диабет при децата
« -: Август 02, 2014, 02:21:40 pm »
Как се справяте с този проблем?Адекватно ли е лечението на децата с диабет в България?Получавате ли нужната помощ от държавата?
Как се отразява заболяването на вашето дете?

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Диабет при децата
« Отговор #1 -: Август 22, 2015, 03:39:30 pm »
Държавата поема лекарството(инсулина) на децата от диабет , дава им всяка година по 1500 лентички за апарата за кръвна захар ,на всеки 5 години отпуска безплатно взимането на нов апарат за кръвна захар. До навършването на 18 години им дават към детските около някъде 150лв  които се водят за храна и други ,не са много но все пак е по добре от нищо. Преди 4-5 години имаше и друго нещо което незнам дали сега се още го има веднъж годишно имаш право да идеш на почивка нямате и като занесеш бележката/сметка ти я осребряват , но до 200 лв само от нея.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Диабет при децата
« Отговор #2 -: Август 24, 2015, 01:38:59 pm »
Все пак не мисля, че това, което прави държавата е малко за тези болни деца. Макар че има деца болни и от инсулинонезависим диабет - тип 2 в резултат на затлъстяването.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Диабет при децата
« Отговор #3 -: Август 24, 2015, 04:52:06 pm »
Все пак не мисля, че това, което прави държавата е малко за тези болни деца. Макар че има деца болни и от инсулинонезависим диабет - тип 2 в резултат на затлъстяването.
Е то затлъстяването е фактор за появата на единият вид диабет не го забравяй, а държавата и аз ( данакоплатеца ) не сме съгласни ти да дебелееш кат си искаш и да ти плащаме хапчетата и инсулин / престой в болницата защото се тъпчеш като прасенце!

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Диабет при децата
« Отговор #4 -: Август 26, 2015, 04:58:17 pm »
Все пак не мисля, че това, което прави държавата е малко за тези болни деца. Макар че има деца болни и от инсулинонезависим диабет - тип 2 в резултат на затлъстяването.
Е то затлъстяването е фактор за появата на единият вид диабет не го забравяй, а държавата и аз ( данакоплатеца ) не сме съгласни ти да дебелееш кат си искаш и да ти плащаме хапчетата и инсулин / престой в болницата защото се тъпчеш като прасенце!
Така така, трябва да се внимава със затлъстяването, но ако има диабет в семейството е хубаво да се проверят децатакато станат на 5-6 годинки