Автор Тема: Епидемия от морбили, дете почина, затварят болници  (Прочетена 5907 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Детско отделение в пловдивска болница беше затворено за външни посетители до след Великден, след регистриран случай в отделението, а вчера съобщиха за случай на починало 4-месечно дете, вследствие усложненията на дребната шарка
В най-голям риск са малките деца, тъй като първата ваксина срещу морбили се поставя чак на 13-месечна възраст, след това на 12 години. Спомняте ли си кога са ви поставили ваксина срещу морбили?
Ваксинирани ли сте срещу морбили и според вас какъв е риска от заразяване след поставяне на ваксина? Спъмн
« Последна редакция: Април 11, 2017, 07:31:43 pm от ivan_ivanov »

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Изключително тъжен случай!
Нямам ни най-малка идея кога са ми поставяли конкретната ваксина. Смятам, че рискът за заразяване, след като бъдем ваксинирани, рязко намалява. Дори се опитвам да вярвам, или поне така ми се иска, че не съществува такава опасност...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Ваксините са доста отричани от един кръг от "зелени" родители, които разчитат на груповия имунитет да им пази децата. Не мога да разбера какво точно очакват да се случи в момента, в който неваксинираните станат прекалено много и вече няма да могат да разчитат на това, че другите са защитени. Моите ваксини не помня кога са поставяни, разчитам на това, че майка ми е медицинско лице и е подходила отговорно. Иначе жалко за починалото дете, дано няма други подобно случаи.