Автор Тема: Кога последно ходихте на зъболекар?  (Прочетена 8100 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Различни статистики на денталните медици показват, че българите сме с много лоши зъби, аз не съм изключение. От малък бях направил фобия от зъболекари и не бях ходел на редовен преглед от 2002-ра година, тоест повече от 14 години. През 2008-ма година само ходих по спешност, защото нямаше накъде, бях направил абсцес, цялото ми лице беше надуто. Докато миналата година реших, че няма смисъл психически да се измъчвам повече, ще потърпя 2-3-4 часа да ме боли и после край с тези развалени и разрушени зъби. При мен зъболекарската сага приключи с щастлив край, макар и да се набутах с много пари, които продължавам да изплащам и до днес, но вече я няма психологическа стигма, която беше надвиснала над мен и трудно се отпусках да говоря пред непознати, макар и принципно да съм си малко срамежлив, такъв съм си от малък, изглежда малкото стеснително момченце продължава да живее в мен.
На въпроса - кога ходих последно на зъболекар, отговорът е вчера, тъй като трупам бързо зъбен камък и ходя профилактично на 3-4 месеца за почистване. Така се подсигурявам, че и да се появи някой кариес, веднага ще се реагира и няма да се стигне до пулпит, разрушаване на зъба и т.н.
« Последна редакция: Април 06, 2017, 07:14:38 pm от ivan_ivanov »

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #1 -: Април 06, 2017, 06:49:51 pm »
Преди 2 месеца... преди това не бях ходил близо 2 години.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #2 -: Април 06, 2017, 06:52:53 pm »
Пред 2-3 години. Адски много ме е страх от гадната виеща машинка още от дете и това наистина ми влияе мега стресиращо и все отлагам тези неща докато мога. Е понякога няма накъде и се прежалвам, но ...не харесвам заболекари...не са лоши хора, но работата им е гадна.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #3 -: Април 06, 2017, 07:11:34 pm »
Старая се да посещавам стоматолога си веднъж на шестмесечие...да, неприятно ми е, но все пак усмивката е визитката на един човек :)

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #4 -: Април 06, 2017, 11:37:23 pm »
Старая се да посещавам стоматолога си веднъж на шестмесечие...да, неприятно ми е, но все пак усмивката е визитката на един човек :)

Точно така, мила!  ;D
И аз така правя, понякога дори и по-често.  ::) "Стискаш зъби" и го преживяваш  8), но е по-добре евентуалните кариеси  :( да се махнат отрано, отколкото после когато почне да боли.  :'(
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #5 -: Април 11, 2017, 02:56:34 am »
Имам ужасна фобия от зъболекар и след всеки път, в който отида в кабинет става все по-зле. И един кариес да нямаш като ти се облещят с една физиономия "Аууууу колко зъбен камък имаме тук..." направо ми се отщява да отива. Самите зъболекари ме карат да се чувствам зле и с поведението си ме карат да не ходя. Та на въпроса, последно ходих през 2007 година :)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Кога последно ходихте на зъболекар?
« Отговор #6 -: Април 19, 2017, 06:07:20 pm »
И аз като повечето хора имам доста неприятни спомени, свързани със зъболекар. За момента съм намерила добър зъболекар, който работи много внимателно и се съобразява с факта, че съм доста боязлива, като му седна на стола. Иначе последно бях на преглед преди няколко месеца. Направих почистване на зъбен камък и един малък кариес.