Автор Тема: Опасни ли са памперсите за репродуктивното здраве на момченцата  (Прочетена 10985 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Смятате ли, че андролозите са прави като твърдят, че слагането на памперси на момченцата може да ги превърне в пациенти на уролозите. Те привеждат аргумент, че когато детето се подмокря в пелените и съответно му е мокро на дупето, тогава то развива резервоарната функция на пикочния мехур и така по-бързо ще свикне да се въздържа. Освен това те казват, че половата система на момченцата е много по-уязвима от тази момиченцата и затова е рисковано да им се слагат памперси, тъй като те водят до спарване на тестисите, а това всеки мъж знае, че е опасно.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Важното е,че те го вярват  ;D  По стечение на обстоятелствата имам доста познати андролози и по мои наблюдения наистина имат някакви такива опасения.Е,до колко са основателни не мога да кажа.Но знам,че със собствените си деца внимават и изпадат даже в крайности.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Нали то без памперс да го оставим детето да си лази и да оставя кафеви следички и тук таме по някое ново езерце ;)
Същото е и със слиповете ама мъжете си ги носят и им е хубаво, пък да не става дума за впитите боксерки

pantera666

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Е че ако не са памперси то какво ще е? Единствената алтернатива е да си повиваме децата с кърпи както са правели бабите ни !

Лисичка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Мойто скромно мнение е че памперсите не пречат на репродуктивното здраве на малките . :-)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да бе сигурно, супер много запарват тестисите и това се превръща в проблем.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Мисля, че няма да пречат ако се махнат навреме. Имам приятелка, чието моченце е почти на 2 годинки (след 2 месеца ще ги навърши) и не му маха тоя глупав найлон от дупето. В най-големите жеги милото носеше тоя балон, който сигурно запарва ужасно. Детето е достатъчно голямо и бърбори постоянно - може да каже ''имам пиш''. Въпросът е, че никой не го приучава. Вместо да се изграждат елементарни навици у децата, майките ги тъпчат със снаксове и ги оставят да вършат естествените си нужди в гащите, докато тръгнат на училище.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
И аз съм на мнение, че след като детето достигне необходимата възраст, в която е абсолютно способно да "известява" мама за предстоящите си нужди, няма смисъл от поставянето на памперс. Това само би могло да навреди, от гледна точка на комфорта за малчуганите. За да се птстранят, обаче, на време е необходимо децата да се приучват към навиците на гърненце, така и те ще се подготвят за "реалността" :)