Автор Тема: Туберкулозата се завръща - безразсъдство на родителите ли е причината?  (Прочетена 9061 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
След като дълги години в България се наблюдаваше постоянен спад на заболелите от тази вече забравена болест, поне така си мислехме, в началото на април стана ясно, че дете от училище в район Кремиковци е с туберкулозен бацил в лимфните възли, като според уверенията на директора на учебното заведение, то не е заразно. Каква е причината тази опасно заболяване, което е отнело живота на редица български общественици, сред които най-видният е писателят Христо Смирненски, който я нарича жълтата гостенка, да се завърне отново? Безразсъдство на родителите, защото отказват да ваксинират децата си или бацилът на Кох, който е нейн причинител, е мутирал и вече е устойчив на антибиотици? Чувствате ли се застрашени самите вие или децата ви?

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Едно от нещата, с които умело се справям, е да не мисля за болестите и това, че те могат да сполетят мен, съпруга ми или най-близките ми хора. Това е моята ваксина против туберколоза. А, живот и здраве, ако един ден ми препоръчат да ваксинирам детето си, то бих го направила със сигурност. За момента - просто не мисля за милионите опасности, които ни дебнат :)

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Задължително е да се ваксинираме!  :-X
Огромна глупост е тази мода с анти-ваксинърите. Не мога да ги понасям!  >:(
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Задължително е да се ваксинираме!  :-X
Огромна глупост е тази мода с анти-ваксинърите. Не мога да ги понасям!  >:(
Нима нямаш нищо против турските ваксини? :o

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Причината за появта на много подобни забравени болести е, че докато светът се развива много хора знабравят, че ваксините са ни помогнали да стигнем до тук. Глупаво е, че много родители избягр=ват важни имунизации, а тъпчат децата си с вафли и ги оставят да киснат пред телевиора.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Причината за появта на много подобни забравени болести е, че докато светът се развива много хора знабравят, че ваксините са ни помогнали да стигнем до тук. Глупаво е, че много родители избягр=ват важни имунизации, а тъпчат децата си с вафли и ги оставят да киснат пред телевиора.

Именно!!! Повечко спорт и живот, по-малко затлъстяване... и няма да се кахърят за най-малкото нещо, станало с чавето им.
Колкото до турските ваксини......... притесняват ме малко, да, но благодарение на ваксините сме оцелели като вид.
Не смятам, че от 2015-та насам изведнъж сме надраснали всички болести, вируси и твари бродещи по земята, че да спрем рязко да се ваксинираме!
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Да, категорично причината е безразсъдство. Безхаберие и глупост, също така. Познавам няколко майки, които не ваксинират децата си и за повече от сигурни, че решението им е правилно. И не само туберкулозата се завръща, ами и още един куп болести, които уж са били изчезнали. Лошото е, че решенията се вземат не поради липса на информация, а заради радикализирането на един куп хора да живеят природосъобразно и без никаква химия. И Накрая все някой ще гризне дървото, като е пропуснал химията да види какво е полиомиелит.