Автор Тема: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?  (Прочетена 12208 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
От февруари миналата година стомашните киселини са постоянен спътник в живота ми, малко повече да хапна и веднага се появяват и вече не знам какво да правя, но може и да си внушавам, защото четох, че стомахът се дразнел и от стрес, като не мисля, че може да ми се появят киселини и не се появяват, но когато легна и започна да мисля, че е неизбежно, те се появяват. Може би прекалено много се навивам и се получава като самосбъдващо се пророчество.

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #1 -: Април 18, 2017, 05:57:07 pm »
По-скоро опитай да ограничиш късното хранене! Друг сигурен причинител на киселините са тежките и мазни храни. понякога тестото и особено мазните банички на закуска или прекалено лютата храна.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #2 -: Април 19, 2017, 04:01:35 pm »
Мини на диета известно време, докато се прочистиш. После вече ако пак продължават се консултирай с лекар, но не бързай да пиеш каквото предпишат, че напоследък само това правят - пишат ли, пишат рецепти за щяло и нещяло...
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #3 -: Април 21, 2017, 03:33:01 pm »
В допълнение на вече написаните отговори, може би не е лошо да се консултираш с лекар. Проблемът може и да не е само в хранителните ти навици. Един познат със сходни симптоми се мъчи доста време и се оказа язва. Може и нищо да не е и просто да трябва да промениш начина на хранене и това какво точно консумираш. Успех и дано се оправиш!

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Отиде ли на лекар? Какво стана? Не подценявай положението и се консултирай с лекар при първа възможност.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Не е никак нормално според мен. Посетете лекаря си и не подценявайте проблема. Обръщайте внимание на здравето си, мили хора!

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Мога да ти кажа каквото ми казаха на мен в спешното отделени наскоро:
Цитат
Пийте Лансопрол 15 мг по 3 пъти на ден преди ядене... и след месец-два ако имате проблеми - ще се видим пак.

Направо в такива моменти да откачиш, че те боли и си потърсил помощ.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Размина се, като че ли работата, създадох си правило, като се наям, постоявам известно време прав и после лягам, а и сега лятно време съм през повечето време прав...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Супер, че си по-добре. Не е лошо да внимаваш повече. Това с лягането след ядене може би наистина не е било добра идея. Аз май не го правя, така че нямам наблюдения, но да предизвиква такива киселини, звучи ми малко странно? Да не би да е било от някаква храна?

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Май наистина трябва да се постои малко прав след ядене... И аз имам някакви такива наблюдения.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Dimo Dimov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #10 -: Януари 22, 2018, 01:29:30 pm »
За киселините мога да ви предупредя от личен опит че са предшественик на няколко неща:
- Язва на стомаха/дванадесетопръстника;
-Гастрит;
Така че ви препоръчвам да прочетете повече евентуално, какво е правилно да се яде и да се спазва, като режим при някой от тези заболявания и значително ще подобрите състоянието си. Като за начало може да почнете с отказа и прием на :
Вино ( било то червено или бяло - и двете адски много "дразнят" стомаха), пържени храни, цигари, кафе (между другото кафето много дразни стомаха), бутер изделията (бутер тесто, кроасани... и т.н) трябва да се намали и приема на захарни изделия, сол трябва да се приема в много много малки количества, също така напитките трябва да не нито много топли, нито много горещи защото по този начин изправяте стомаха пред голямо  "приключение"... Общо взето това са основните неща, които може да се опитате да спазвате и ще намалите значително риска от тези заболявания.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #11 -: Януари 25, 2018, 03:49:44 pm »
Аз на твоя място не бих чакал да се оправи това с киселините в стомаха от самосебе си. Щом продължава толкова дълго проблема е крайно време да идеш на гастроентролог. Линкът е към специалистите в клиника "Нова" във Варна, но ако си от София също може да потърсиш някъде, където да погледнат нещата, защото толкова време да не отшумяват киселини си е рисково и както Димо по-горе е казал може да доведе до тежки проблеми и да си съсипеш здравето.

Dimo Dimov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Постоянни киселини в стомаха - нормално ли е?
« Отговор #12 -: Януари 30, 2018, 01:16:27 pm »
Абсолютно си прав. Най-добре е да се потърси специалист (гастроентеролог)! Най-малкото е че ще може да даде адекватна оценка на до тук случващото се със "стомаха" ви...