Автор Тема: Бихте ли си осиновили дете, ако не можете да имате собствено?  (Прочетена 8421 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Винаги съм знаел, че егоизма ни не позволява да помислим за осиновяване на деца поне у нас, но все пак има хора, които не могат да имат собствени деца. Чудя се какво мисли аудиторията тук във форума на https://lechenie.bg/  и дали е склонна да си осинов дете/ца и ако да - при какви обстоятелства и условия?

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Ако не можех да имам собствени деца бих осиновила, да. Познавам хора, които са осиновили деца, познавам и осиновени. Не мисля, че хората в България се плашат от осиновяването. Категорично обаче не мисля, че има българин, който да осинови циганче. За сметка на това хората от това нямат подобни предразсъдъци, така че нещата се балансират в някаква степен. И дори и така има прекалено много деца, които отрастват по домове и нямат истинско детство.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Ох, искрено се надявам някой ден да имам дечица.

Но стигне ли се до там, вероятно бих осиновила, да.
Предпочитам да е по-малко от годинка, за да съм сигурна, че и то ще се привърже към мен, както аз към него. По-големи деца след осинояване често са по-проблемни. Може и да не съм права, но такива са ми наблюденията.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Всичко зависи от конкретната ситуация. Може би по принцип наистина е по-добре да се осинови малко дете, направо бебе. Но пък познавам едни хора, които осиновиха дете на 8 години, понеже така си бяха решили.Идея си нямам какви точно са били съображенията им. Темата е деликатна и няма как да питам направо, но си давам сметка, че са пропуснали най-тегавия период на маклите деца - памперси, прохождане, всичките сополи дето им изтичат от носовете до към 7-та им година.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Всичко зависи от конкретната ситуация. Може би по принцип наистина е по-добре да се осинови малко дете, направо бебе. Но пък познавам едни хора, които осиновиха дете на 8 години, понеже така си бяха решили.Идея си нямам какви точно са били съображенията им. Темата е деликатна и няма как да питам направо, но си давам сметка, че са пропуснали най-тегавия период на маклите деца - памперси, прохождане, всичките сополи дето им изтичат от носовете до към 7-та им година.

Сега като го казваш така ме караш и аз да се замисля. Има доста логика да преминеш през тежкия период и после направо да вземеш хем малчуган, хем пък без недоспиването, памперсите и прочее.  :-\
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Те, хората не са глупави. Това в кръга на шегата, разбира се.

Александър Стратиев

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Е да ама това е кофти... Ако ще имаш дете по добре да преминеш с него и през този период - макар и да не е най приятния... Така де като ще е гарга да е рошава.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Това с осиновяването на по-голямо дете го казах на шега. Не мисля, че решението да осиновиш дете се основава на подобни аргументи. Ако не можеш и нямах мои деца, без да се замисля бих осиновила.