Автор Тема: Болки в кръста - имате ли често такива проблеми  (Прочетена 6167 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
През последните 1-2 години доста често страдам от болки в кръста. Пробвах да сменям леглото, на което спя и имаше ефект, но е само временен и след 2-3 седмици пак започвам да усещам болка, която вече се притеснявам да не се дължи на нещо хронично. За това време смених и няколко квартири, та и леглата са били различни, както и матраците. Когато спя на по-твърдо легло временно се чувствам по-добре, но скоро пак започват проблемите.

Имате ли и вие подобни оплаквания, защото приятелката  ми също често се оплаква от това и се чудя дали не е нещо от начина ни на живот, защото явно не е от стойка, носене на чанта, травма, физическо натоварване, хронични болести и т.н. Чудя се дали не е нещо от продължителното седене, защото все пак това работя - на компютър и дали именно там не е дълбокия корен на тези проблеми с кръста постоянно. Ще се радвам на съвет, ако някой се е чувствал по този начин, защото вече съм склонен да ида и на някакви лекари, макар явното наблюдаване и у двама ни на тези проблеми идват да кажат, че е нещо свързано с ежедневни навици, а не толкова на физиология.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Болки в кръста - имате ли често такива проблеми
« Отговор #1 -: Април 21, 2017, 03:41:15 pm »
На част от въпросите мисля, че си отговоряш и сам. Ако работата ти е на бюро в такъв случай в задължително през някакви интервали от време да ставаш и да се раздвижваш. Бях чела една статия в която се препоръчва да се прави и лека гимнастика, но ми звучи абсурдно в офиса пред колегите да почне човек да си раздвижва кръста и каквото още му се е схванало от седене. Иначе май всичко има значение - на какъв матрак спиш, движиш ли се, спортуваш ли и какво ли още не.