Здравословни проблеми,лечение,превенция > Здравословни проблеми и лечение-ВЪЗРАСТНИ

Походи в планината - здраве или безразсъдство, което струва скъпо

<< < (2/4) > >>

Delight:
Замислих се, че последните години имаше няколко много мащабни спасителни операции на загубили се по планините, и нито един нямаше планинска застраховка. Вие правите ли си някаква застраховка, или разчитате на това, че нищо няма да се случи. Аз никога не съм сключвала планинска застраховка и се замислям дали въпреки всичко не е редно да го правя. Като пари е нещо наистина символично. А вие давате ли пари за да сте спокойни в планината или го считате за излишен разход?

ivan_ivanov:
През летните месеци, особено ниската част на планината - 1000-2000 метра не крие кой знае какви рискове за здравето, времето е топло, няма опасност от измръзване, не духа леден вятър, който да те разболее, но с идването на летните жеги и там става неподходящо за разходки просто защото е неприятно, да ти грее постоянно, макар и в диапазона над 1500 метра рядко става повече от 25 градуса, дори и в градовете да е над 40, което по нашите географски ширини се случва рядко.

Delight:
Рискове винаги има. Да счупиш крак пак трябва да викаш ПСС. За мен най-разумното е винаги да се прави застраховка. 1 лев е на ден.

ivan_ivanov:
При 40 градуса в равнината вече става само за високата част на планината, като разбира се трябва да се следи и прогнозата за времето.

Delight:
Да, наистина жегата не е за подценяване през лятото, дори в планината. Дори и да не слънчасаш може да изгориш много лошо.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия