Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Взехме си куче, давайте съвети!

(1/3) > >>

Delight:
Накратко е това. Взехме си кученце, а никога до сега не сме гледали. Моля за съвети относно отглеждането и най-вечр възпитанието на малкия звяр. Ползвали ли сте услугите на някое училище за кучета? Ако да, препоръчайте. Иначе всеки съвет би ми бил от полза. Хубав ден на всички.

Biko:
Не знам как преживявате всичките косми из къщата и миризмата (не знам дали вече си минала през това, че явно отскоро имаш куче). Аз съм склонен максимум на жена или рибки за домашни любимци :D

Казват, че домашните любимци карат децата да не растат егоисти, но ако децата са 2 - няма такава опасност, ако е 1...това едва ли ще помогне, че като гледам броя кучета и броя на егоцентриците сред младите - корелацията е по-скоро обратнопропорционална.

zlostornik:

--- Цитат на: Biko в Май 31, 2017, 11:39:07 am ---Не знам как преживявате всичките косми из къщата и миризмата (не знам дали вече си минала през това, че явно отскоро имаш куче). Аз съм склонен максимум на жена или рибки за домашни любимци :D

Казват, че домашните любимци карат децата да не растат егоисти, но ако децата са 2 - няма такава опасност, ако е 1...това едва ли ще помогне, че като гледам броя кучета и броя на егоцентриците сред младите - корелацията е по-скоро обратнопропорционална.

--- Край на цитат ---
Аз не бих си взел домашен любимец именно заради миризмата и космите. Нетърпими са.

PrincessPreslava:

--- Цитат на: Мая Петрова в Май 29, 2017, 02:39:57 pm ---Накратко е това. Взехме си кученце, а никога до сега не сме гледали. Моля за съвети относно отглеждането и най-вечр възпитанието на малкия звяр. Ползвали ли сте услугите на някое училище за кучета? Ако да, препоръчайте. Иначе всеки съвет би ми бил от полза. Хубав ден на всички.

--- Край на цитат ---

Имаш ли деца? :)
Ако да - трябва да знаеш, че дете и куче с възпитават с бой, наказания и поуштрения.

Не казвам да малтрерираш животното, но определено при всяка грешка - трябва ясно и точно да му се посочва, че е грешка - лек вик и лек удар. А на всяко послушание - да получава сладко, милване и т.н. Нищо, че е малко, гледай да надмогнеш елемента 'жал ми е'. Прави се така, докато е малко, за да нямаш проблеми като порастне.  8)

Delight:
За да нямаме проблеми като порастне сме го записали на училище за кучета. Само трябва да започнем първо да го извеждаме и да посвикне с разходките и започваме. Това с боя не ме кефи нито за кучето, нито за децата. Не ми идва отвътре насилието и това си е. Дано се научи и да ни слуша.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия