Автор Тема: За или против да се сключва граждани брак?  (Прочетена 7950 пъти)

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Съседната тема, за сексът преди брака ме провокира да ви питам какво мислите за брака? Женили ли сте се? Планирате ли? Изобщо считате ли го за необходима стъпка или за вас е отживелица? Темата е благодатна, казвайте какво мислите?

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: За или против да се сключва граждани брак?
« Отговор #1 -: Юни 29, 2017, 01:48:40 pm »
Естествено, като всяка жена и аз искам да имам приказна сватба.
Просто напоследък виждам какво се случва с близките ми и се разколебавам много. Знам, че не е присъщо на жените, но като загърбим емоционалния аспект - наистина не е много прагматично решение.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: За или против да се сключва граждани брак?
« Отговор #2 -: Юни 29, 2017, 06:45:04 pm »
Приказната сватба е един ден. Не е възможно само заради това човек да иска да се жени. Трябва да има и още нещо.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: За или против да се сключва граждани брак?
« Отговор #3 -: Юли 04, 2017, 08:51:46 pm »
Може да звуча крайно песимистично, но 'истинска любов' е толкова рядко явление, че като я срещнеш... дори не мислиш за такива неща. :)
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: За или против да се сключва граждани брак?
« Отговор #4 -: Юли 07, 2017, 03:36:57 pm »
Добре, де. Ама хората продължавта да си се женят. Нищо не ги спира. Има ли според вас разлика в отношенията и всичко останало, преди и след брака. Според мен не би трябвало да има. Може би да се вкл'чи някой женен, който има база за сравнение и може да сподели личен опит.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: За или против да се сключва граждани брак?
« Отговор #5 -: Юли 11, 2017, 06:13:18 pm »
И с брак, и без брак - за една жена трябва непрестанна борба и мили жестове.
А обикновено след брака мъжете съвсем приемат за даденост човека до себе си и нещата изстиват много бързо.

Според мен това е основния проблем, а не в самия 'брак'.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...