Автор Тема: Защо принуждават здравноосигурени да плащат за спешен случай на морето?  (Прочетена 5975 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Става въпрос за счупена ръка на малко момиче, за гипсирането на която родителите трябвало да платят 125 лева на УМБАЛ Бургас. От РЗИ пък се извиниха, че счупената ръка не била спешен случай и затова трябвало направление от личен лекар, за което трябвало да се изчака началото на работен ден. Питам се аз защо системата е направена толкова тромава, че ако отидеш на морето трябва да си плащаш все едно не си здравно осигурен, защо не се дадат правомощия на дежурните кабинети да издават направления, все пак навсякъде може да ни застигне, а за получаване на медицинска помощ родителите е трябвало да се върнат до София, да отидат при личния лекар и оттам вече в болница за гипс.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Потресена съм. Не ми се иска да повярвам, че това е възможно, но най-вероятно е точно така. За съжаление навсякъде се опитват да те накарат да си платиш, често дори и да няма нужда и да е възможно прегледът да мине по здравна каса.