Съвети и взаимопомощ > Форум за съвети и емоционална подкрепа

Почистване на дома - трикове и съвети

<< < (3/3)

ivo:
Аз мога да кажа, че веднъж в годината икаме фирма, която да почисти апартамнта професионално. По мои наблюдения това прави много по-лесно поддържането на имота през останалата част от годината. Влизаме у дома с обувки и не се стараем кой знае колко за да бъде чисто, защото знаем, че все пак ще се почисти основно в дадения монмент.  ::) :D

ivan_ivanov:
Много рядко чистя у дома, може би само по големите празници - Великден, Коледа и Нова година, но честно казано понякога се замислям, дали да не се обърна към фирма, защото цените са сравнително поносими, а и няма да прекараш целия си уикенд в чистене. Макар че дамите повече обръщат внимание на мръсотията, на мен не ми прави почти никакво впечатление, понякога посмитам, ако се натрупа боклук. Иначе по Коледа, Нова година и Великден минавам по една прахосмукачка и едно мокро почистване само с вода и това е.

Venko:
За мен е безмислено да се плащат луди пари за фирми за почистване или за подобни като rainbow системи, имаш ли време по-добре сам да си свършиш работа. Ама има много хора, които се възползват от фирми за почистване тъй като не им остава време в забързаното ежедневие на София. Лично на мен като ми остане време някой weekend си чистя основно и поне знам, че го правя като хората. Почиствам прозорците, банята основно, прах навсякъде и т.н. Успех на всички  ;)

iv4eto:

--- Цитат на: Biko в Октомври 03, 2017, 03:20:11 pm ---А някой ползвал ли е все пак някакви такива професионални услуги от фирми за домашно почистване или е прекалено ново за София и България като цяло. Интересно ми е да видя какво е качеството и как чистят експертите, за да направя сравнение дали си струва да се наеме подобна компания.

Интересна ми стана и тази услуга, която явно е някаква иновация, но съм я пропуснал -> https://www.expert.bg/Inovativnata-kompaniq-za-domashno-pochistvane-GoMamma-privleche-investiciq-ot-fonda-LAUNCHub-476609.html

--- Край на цитат ---

Тея от GoMamma май вече не съществуват. Поне нищо не успях да намеря информация. Явно поредния провал на пазара...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия