Автор Тема: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение  (Прочетена 9618 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз съм привърженик на козметиката в повечето и форми, но харесвам и домашните методи за разкрасяване. В няколко теми бяха споделени полезни съвети за лечение на някои проблеми със средства от ... хм - кухнята, така да се каже, затова реших тук да споделяме, кой какво е опитвал и от какво е доволен.

Започвам с първата рецепта, от която съм много доволна и прилагам от години. Понеже маската е против пъпки (не съм сигурна, че помага в тежки случаи на акне), гарантирам на всички дами, че в ''онзи'' период от месеца върши чудеса - поне при мен. :)
Маската е много лесна, бърза и евтина:
Една супена лъжица суха мая се смесва бавно (на капки) с топла вода, докато се получи каша със средна по гъстота консистенция. Нанася се на лицето и стои, докато изсъхне напълно. Измива се стопла вода, след което се процедира, както обикновено - крем или друг продукт, който използвате. Успех :)


Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение
« Отговор #1 -: Юли 31, 2015, 02:06:32 pm »
Една бърза и лесна рецепта за заздравяване на косата - супена лъжица листа от мента и една листа от коприва, две лимонени кори настъргани, вари се като чай и косата се плакне с разтвора. Два пъти седмично и косата ви ще е по-здрава от стоманено въже.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение
« Отговор #2 -: Август 03, 2015, 11:14:34 am »
Една бърза и лесна рецепта за заздравяване на косата - супена лъжица листа от мента и една листа от коприва, две лимонени кори настъргани, вари се като чай и косата се плакне с разтвора. Два пъти седмично и косата ви ще е по-здрава от стоманено въже.

Това наистина звучи лесно и непременно ще се пробва. Ще споделя резултатите тук, за всеки, който може да се съмнява. Соманено въже, казваш??? Хм...

Анелия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение
« Отговор #3 -: Септември 14, 2015, 06:19:21 pm »
Кръгли резенчата краставица на очите се поставят и също така маска от кисело мляко.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение
« Отговор #4 -: Август 16, 2016, 03:09:25 pm »
От майка ми знам, че е хубаво да се нанася прясно мляко на лицето, но не сварено. За съжаление много малко хора произвеждат домашно мляко вече.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Домашни рецепти за разкрасяване и лечение
« Отговор #5 -: Август 28, 2016, 09:23:13 pm »
Кръгли резенчата краставица на очите се поставят и също така маска от кисело мляко.

Като гледам краставици има, по-долу и мляко си писала, направо го заквасвай и е готова една снежанка - ако я беше дала на мъжа си с ракията - пука му за сенките под очите :D