Автор Тема: Мнения за евтин дом от evtindom.eu  (Прочетена 27389 пъти)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2021, 03:12:28 pm »
Гаранцията естествено, че не е основната тема, но когато някой ти демонстрира и буквално навира в очите 100 години....е, цифра си е :) Къде сте видяли на друго място подобна оферта?

Иначе, да, замислям се да потърся и някоя друга фирма, макар че май ми е малко късно. В общи линии след няколко дни ще нося капаро и ще подписвам договор. Само да не затворят пак магазини и офиси, че с тоя локдаун....

Boril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #16 -: Февруари 04, 2021, 03:18:41 pm »
Здравейте, група! Живял съм все в големи градове, та ми е интересно да попитам има ли вариант да мина по-тънко, но все пак да не ми пасне покрива на главата? Тези от евтиния дом да не ме "оправят" набързо?
С жена и с деца съм (с големия багаж  :D ). Жената вече не спира да мрънка, че трябва да се местим, ама после пак на мен ще мрънка ако не е здрава къщата. Виждам, че темата се мени динамично - аз ще се опитам да я върна на къщи и домове.

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2021, 03:24:36 pm »
Здравей, Boril!

Можеш да погледнеш линковете в началото на темата, в които може да откриеш повече информация за фирмата Евтин дом ЕООД. Аз също като теб търся информация за фирмата, за да знам дали да рискувам с такава сделка.

Ако откриеш нова информация за тях - пиши тук. Ще се радвам да прочета още нещо.

Здравейте, група! Живял съм все в големи градове, та ми е интересно да попитам има ли вариант да мина по-тънко, но все пак да не ми пасне покрива на главата? Тези от евтиния дом да не ме "оправят" набързо?
С жена и с деца съм (с големия багаж  :D ). Жената вече не спира да мрънка, че трябва да се местим, ама после пак на мен ще мрънка ако не е здрава къщата. Виждам, че темата се мени динамично - аз ще се опитам да я върна на къщи и домове.

Boril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2021, 03:45:56 pm »
Не знам, притеснението ми е основно в аспект "цена-качество" и то не дали ще бъде квалитетно самото обслужване, а дали ще бъде качествен резултатът. Наистина ми е важно да знам дали тези хора са способни да си спазят уговорката, защото все пак се строи къща, в която ще живеят хора. Честно казано, малко съм скептичен, но пък и вътрешно не искам нагласата ми да е чак толкова негативна още при първите стъпки. Ще продължавам да търся, iv4eto и ще информирам и теб, и останалите във форума.
Относно колите, които засегнахте като тема по-рано, ще ви кажа нещо от опит - старата машина е най-надеждна. Колкото по-малко платки, толкова по-добре!

andreyst

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • АНДРЕЙ ЕФТИМОВ
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2021, 11:00:26 am »
Какви са тези къщи? Не съм ги чувал до сега. Изглеждат ми доста добри, съдейки по снимките в сайта им.
АНДРЕЙ ЕФТИМОВ

vladimir

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2021, 11:44:30 am »
Не сте чували за сглобяемите къщи? Че това е толкова стара технология, че се учудвам как е възможно дори. В цял свят хората произвеждат и продават такива домове, дори в Австралия, когато семейството се мести, директно пренася целия си дом, вместо да търси нов или да строи такъв.

Какви са тези къщи? Не съм ги чувал до сега. Изглеждат ми доста добри, съдейки по снимките в сайта им.
00

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2021, 11:46:49 am »
andreyst, къщите, за които става дума са на на фирмата Евтин дом. Има и други фирми, които може да разгледате. Иначе попаднах на една интересна и нова статия, в която може да се получи много допълнителна информация - https://www.actualno.com/useful/evtin-dom-mnenija-na-koito-ne-trjabva-da-obryshtate-vnimanie-news_1553296.html

В статията става дума защо терминът "евтин дом" не означава не пременно некачествено и долнопробно. Тези къщи са именно с такава цел - получа се желания дом на възможно най-добрата цена.

vladimir

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2021, 01:56:46 pm »
Да, тази статия я срещнах преди няколко дни и ми беше интересна и любопитна, тъй като представя един по-различен поглед върху сферата на евтините домове от типа на сглобяемите постройки. И въпреки всичко аз имам редица въпроси, на които търся отговор.

Нещо в последните часове много материали прочетох и особено за фирмата Евтин дом ЕООД. Дори се чудя дали работят, за да отида до офиса им в Младост.

Видях, че сте дискутирали за гаранцията на металната конструкция - ами на елементите и сглобките? За тях какво можете да кажете?
00

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #23 -: Февруари 05, 2021, 02:10:41 pm »
Има един клип в youtube, в който се вижда една къща, направена от тях - https://www.youtube.com/watch?v=FNyA_02EpcQ
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 02:16:12 pm от iv4eto »

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #24 -: Февруари 05, 2021, 02:38:07 pm »
Не сте чували за сглобяемите къщи? Че това е толкова стара технология, че се учудвам как е възможно дори. В цял свят хората произвеждат и продават такива домове, дори в Австралия, когато семейството се мести, директно пренася целия си дом, вместо да търси нов или да строи такъв.
Бих искала да внеса уточнението, че къщите на EvtinDom.eu не са сглобяеми. Те си имат метални конструкции и се изграждат по различен начин от американските сглобяеми къщи. Вижте какво пишат тук - https://evtindom.eu/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-2

Boril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2021, 03:30:34 pm »
Здравейте, банда! Започвам директно с въпрос. Тук в България изобщо имаме ли културата да живеем и опазим такива къщи според вас? Предвид лесното сглобяване на постройката, предпоагам, че е доста лесно да се влезе с цел грабеж или нещо друго. Това не ви ли носи известни притеснения да живеете в такъв тип постройка? Евтините домове може да излязат доста по-скъпи от първоначалните сметки, ако ме разбирате...

vladimir

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #26 -: Февруари 05, 2021, 03:48:43 pm »
Аз също се замислих върху това. Например имам вила в планинска местност, където няма много роми, но какво ли се случва в хората, например в СЗ България или Сливенско, където преоблада това население?! Кражбите на тези места са много завишени, което допълнително може да създаде проблеми.

Сега се замислих и изведнъж ми хрумна идеята как буквално цялата къща е открадната :D :D
00

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #27 -: Февруари 05, 2021, 03:49:41 pm »
Как така не са сглобяеми? Те самите се рекламират, че са такива. Хм...

Не сте чували за сглобяемите къщи? Че това е толкова стара технология, че се учудвам как е възможно дори. В цял свят хората произвеждат и продават такива домове, дори в Австралия, когато семейството се мести, директно пренася целия си дом, вместо да търси нов или да строи такъв.
Бих искала да внеса уточнението, че къщите на EvtinDom.eu не са сглобяеми. Те си имат метални конструкции и се изграждат по различен начин от американските сглобяеми къщи. Вижте какво пишат тук - https://evtindom.eu/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-2

Boril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #28 -: Февруари 05, 2021, 04:01:06 pm »
Живея на морето (напомням какво е казал Хемингуей) :D ... така де, тук няма много хора от малцинствата, но нека приемем, че това е основното нещо, което ме плаши и само заради това все още не съм се доверил на тези симпатични къщурки. Може би като вила (втори имот) е добра идея, но за основно жилище, в което да отгледам децата си, не ми се струва адекватно да живея в тип каравана...
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 04:03:29 pm от Boril »

Marovex69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #29 -: Февруари 05, 2021, 04:07:35 pm »
Много полит-некоректна стана тая дискусия, обаждам се на хелзинският комитет по правата на мацинствата да докладвам  ;D

Една добра ограда може и да помогне за проблема с набезите. Прочитайки малко повече по темата, виждам, че
Цитат
Бих искала да внеса уточнението, че къщите на EvtinDom.eu не са сглобяеми. Те си имат метални конструкции и се изграждат по различен начин от американските сглобяеми къщи. Вижте какво пишат тук - https://evtindom.eu/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-2

вече е казано - реално не са къщи тип Лего, а е метална конструкция покрай, която се строи всичко останало.

Иначе въпроса за "братята" си е реален - ограда - кангал - пушка - полиция в тая последователност.