Автор Тема: Мнения за евтин дом от evtindom.eu  (Прочетена 29514 пъти)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« -: Януари 26, 2021, 10:23:11 am »
По-долу събрах в един списък няколко полезни източника с мнения за евтините домове, които са сглобяеми постройки и конструкции. С тях лесно и изгодно на ниска цена може да се закупите къща, вила или каквато друга малка жилищна сграда желаете.

Ето и какви са мненията в интернет, които се срещат за евтините домове:

https://www.bg-mamma.com/?topic=575648.1005
https://jenijeleva.com/mneniya-za-evtin-dom-v-internet-kakvo-se-sreshta-chesto/
https://article-bg.eu/evtin-dom-mneniya-na-opitalite-tezi-zhilishta.html
https://presata.eu/nai-dobrite-mneniya-za-evtin-dom-internet/
https://socialni.bg/evtin-dom-skapi-vremena-mnenie-ganyo
https://stroitelen.eu/evtin-dom-mneniya-syveti-eksperti/

Моля, сподетеле и вие дали подкрепяте тези коментари за Евтин дом ЕООД или имате по-различна гледна точка за тези къщи. Бихте ли се доверили и закупили такава къщичка?

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2021, 09:50:30 am »
Предстои ми в близката седмица покупка на сглобяема постройка, която мисля да ползвам за вила. Моля, ако някой в този форум е бил клиент на тази фирма, нека пише, защото имам известни притеснения. Не искам да се стига до момент "направи си сам", а да купя готово решение, което да е удачно за цялото ни семейство, когато отиваме да си почиваме на спокойствие от шума и града.

Заслужава ли си покупката на такъв евтин дом, какво е вашето мнение? Или по-добре да хвана и да си построя както трябва къщичката, макар, че ще ми излезе много по-скъпо?

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2021, 12:11:26 pm »
Значи според мен зависи много от качеството на материалите и конструкцията, която ще се направи. Евтиният дом не означава автоматично некачествен такъв.

Това, което със сигурност мога да кажа и потвърдя от личен опит, е че повечето строителни компании, които дават висока цена и обещават "вечно качество" всъщност не са много компетентни в това, което правят и могат да ти създадат доста главоболия за в бъдеще - представи си, че хвърлиш всичките си спестявания за изграждането на тази къща или още по-зле - изтеглиш заробващ кредит за 20-30 години, а накрая получиш една некачествена постройка.

От тази гледна точка покупката на евтин дом е по-безопасен вариант, тъй като дори при некачествено строителство, поне няма да си вътре с много пари.  ;)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2021, 12:14:34 pm »
Ами има ги и двете страни на монетата. Мен лично ме притеснява именно факта с продължителността и гаранцията. Дават ми 100 години гаранция, ама аз откъде да знам, че фирмата ще съществува толкова дълго. Дори вече не помня дали тази гаранция беше от Евтин дом ЕООД или някакъв техен конкурент, който преди време проучвах.

Значи според мен зависи много от качеството на материалите и конструкцията, която ще се направи. Евтиният дом не означава автоматично некачествен такъв.

Това, което със сигурност мога да кажа и потвърдя от личен опит, е че повечето строителни компании, които дават висока цена и обещават "вечно качество" всъщност не са много компетентни в това, което правят и могат да ти създадат доста главоболия за в бъдеще - представи си, че хвърлиш всичките си спестявания за изграждането на тази къща или още по-зле - изтеглиш заробващ кредит за 20-30 години, а накрая получиш една некачествена постройка.

От тази гледна точка покупката на евтин дом е по-безопасен вариант, тъй като дори при некачествено строителство, поне няма да си вътре с много пари.  ;)

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2021, 12:23:04 pm »
Ами има ги и двете страни на монетата. Мен лично ме притеснява именно факта с продължителността и гаранцията. Дават ми 100 години гаранция, ама аз откъде да знам, че фирмата ще съществува толкова дълго. Дори вече не помня дали тази гаранция беше от Евтин дом ЕООД или някакъв техен конкурент, който преди време проучвах.

Единственото по-абсурдно от 100 години гаранция е доживотна гаранция. :D Никой не може да ти гарантира нищо в този живот. Аз не съм чул някой строител на онези чудовищни комплекси да дава гаранция за това колко ще издържи дадена сграда...
Нито пък строител на къщи да дава гаранции. Аз лично не бих си правила илюзии, че къщата ми ще издържи 100 години без никакви проблеми, независимо кой я е построил.
Това пък не означава, че трябва да живея цял живот под наем, защото ме е страх да си построя къща. ;)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2021, 12:25:02 pm »
Да, това е така. Но ето какво има в сайта на Евтин дом  - https://evtindom.eu/%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8

Дори ми го показваха на една гаранционна карта, когато ходих на място в офиса им на Ботевградско шосе. Цитирам отново "ГАРАНЦИЯ НА МЕТАЛНАТА КОНСТРУКЦИЯ - 100 ГОДИНИ!"

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2021, 12:34:39 pm »
Да, това е така. Но ето какво има в сайта на Евтин дом  - https://evtindom.eu/%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8

Дори ми го показваха на една гаранционна карта, когато ходих на място в офиса им на Ботевградско шосе. Цитирам отново "ГАРАНЦИЯ НА МЕТАЛНАТА КОНСТРУКЦИЯ - 100 ГОДИНИ!"
Така написано е съвсем друга работа и мога да се съглася. 100 години гаранция на металната конструкция е доста по-различно от гаранция за цялата къща.

Тези 100 години като цяло са реалистична гаранция - една качествено направена метална конструкция би следвало да издържи толкова без особени проблеми.

Marovex69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2021, 12:37:47 pm »
Ще бъда честен, за мене е малко съмнително цялата работа с евтините домове и каквото и да е било евтино. Но пък съм изкаравал късмет с китайски неща от Илиенци, та знае ли човек наистина? Може на дръпнатият в тоя ден да му се е бачкало  ;D

Шегата на страна, имам незастроен парцел с вода и ток в село до София и точно сега съм на етап проучване и беше важно да видя повечко за тая фирма, кви са що са. Заслужава ли си и дали наистина излиза по-евтино от строителството от основи.

Ако някой тука е имал взимане даване с евтин дом да сподели дали реално излиза по-евтино
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 12:46:50 pm от Marovex69 »

Marovex69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2021, 12:46:03 pm »

Това, което със сигурност мога да кажа и потвърдя от личен опит, е че повечето строителни компании, които дават висока цена и обещават "вечно качество" всъщност не са много компетентни в това, което правят и могат да ти създадат доста главоболия за в бъдеще - представи си, че хвърлиш всичките си спестявания за изграждането на тази къща или още по-зле - изтеглиш заробващ кредит за 20-30 години, а накрая получиш една некачествена постройка.



Истината е, че ако искате нещо вечно, трудно ще го намерите. Да хубава е идеята деца и внуци да ползват жилището дълго време, но колко от това построено преди 100 години е останало запазено?

Иначе, да, металната конструкция си има значение и в зависимост от това как е обработена, може да издръжи дълго време - доста дълго време.

Ако трябва да съм досадно педантичен, най-добре е с камък понеже той мърдане няма, само качеството на зидарията има значение в това отношение и то може да се преправи след 50-60 години, за да стои поне още 100.

Ама много скъпо излиза, по 700лв на квадрат със всичко нужно, а през зимата може и да стане доста студено, така че камъка не е оферта. Друг е момента дали сглобяемите домове нямат дефекти в самото си измисляне.

Виждаш ми се като разбран човек, сподели опит ако имаш.

Мерси предварително!

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2021, 01:10:20 pm »
Продължавам да съм скептично настроена, понеже за мен тези 100 години са си равни на доживотна гаранция. Добре, ако на 80-тата година се получи жестока корозия, това знаете ли, че може да стане след 2100 година?! Че тая фирма може да е изчезнала преди повече от 50 години, какво правим тогава?!

На арменския поп ли да се оплача от евтиния дом, който съм си купила?!

Да, това е така. Но ето какво има в сайта на Евтин дом  - https://evtindom.eu/%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8

Дори ми го показваха на една гаранционна карта, когато ходих на място в офиса им на Ботевградско шосе. Цитирам отново "ГАРАНЦИЯ НА МЕТАЛНАТА КОНСТРУКЦИЯ - 100 ГОДИНИ!"
Така написано е съвсем друга работа и мога да се съглася. 100 години гаранция на металната конструкция е доста по-различно от гаранция за цялата къща.

Тези 100 години като цяло са реалистична гаранция - една качествено направена метална конструкция би следвало да издържи толкова без особени проблеми.

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2021, 01:11:00 pm »
Marovex69, кое е това село до София?

Marovex69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2021, 01:21:21 pm »
Marovex69, кое е това село до София?


Лесново, 30 км от София. Тихо, спокойно - колко хора от София имат къщи тука. Ама не съм направен от пари, за т'ва търся по-евтин вариант. Буквално писах "Евтин дом" и ми излезнаха https://evtindom.eu.

Кажете дали си заслужава, ама честно. Не се живее в апартамент под наме, до сега да съм го изплатил тая къща - всеки месец по 500лв са доста добър кредит.

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2021, 01:37:29 pm »
Ами виж по-нагоре, в началото на статията съм поставил едни линкове към мнения за тях. Аз също търся някой, който си е купувал евтин дом от evtindom.eu, за да сподели мнение, но май в този форум няма да намеря някой подобен човечец.

В крайна сметка това не е покупка на цигари за 5 лева или дори обзавеждане за 1000, ами е инвестиция за минимум няколко десетилетия напред. Важно е човек да знае в какво влага парите си. Уж имат много клиенти, ама как пък все уцелвам форуми с дискусии, в които никой от първо лице няма допир до тях.

Night_Wolf

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2021, 02:19:35 pm »
Аз мога ли да попитам - защо изобщо гаранцията се превърна в толкова важна тема? Предполагам, че размерът на инвестицията кара хората да търсят гаранции на подсъзнателно ниво, но истината е, че гаранции много трудно могат да се дадат за каквото и да е.

Ако след 10 години има голямо земетресение и къщата ви поддаде, тогава ще има ли значение, че имате 100-годишна гаранция? Просто разсъждавам.

Един телефон от 2000 лева има 2 години гаранция, един нов автомобил от 40 000 - 50 000 лева има 5-6 години гаранция - защо очаквате един евтин дом да има 100 години гаранция?

За мен би било много по-важно какво е качеството на използваните материали, както и опитът на строителите, които ще го правят. Отново ще дам пример с горепосочените телефон и автомобил - качественият телефон може да ви изкара 4 и дори 5 години, а добре направеният автомобил спокойно може да се кара 10 или 15 години. Това далеч надхвърля заводската гаранция.

В този ред на мисли, ако къщата е построена качествено, няма значение дали имате 10-годишна или 100-годишна гаранция. Доколкото прочетох в сайта на тези EvtinDom.eu, материалите, които използват, са с нужното качество за една нормална къща. Не е необходимо да се прави каменна стена, суха зидария или някаква крепост, за да е стабилно.  :o
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 03:41:47 pm от Night_Wolf »

Marovex69

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Мнения за евтин дом от evtindom.eu
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2021, 03:07:44 pm »
добре направеният автомобили спокойно може да се кара 10 или 15 години. Това далеч надхвърля заводската гаранция.


Това за колите е така, аз карам Polo вече 10 години и не е мръднало, но пък знам хора дето берат ядове с други коли.

Гаранцията май ми се струва просто маркетинг уловка, за да те накарат да се чувстваш по-сигурен.