Автор Тема: Търговци на електроенергия и либерализацията на пазара за домакинствата  (Прочетена 5384 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Някой запознат ли е как стоят нещата с либерализацията на пазара на електроенергия за битовите потребители и домакинствата, че скоро се присетих, че имах някакви галимации в офиса с тая либерализация, ама минаха нещата. Напълно съм на тъмно дето се вика за това какво предстои и всичко е някак мъгляво и неясно и се чудя дали на политиците няма да им хрумне някаква друга дивотия.

Все пак вероятно ще трябва да си избираме и продавач/търговец на електроенергия за домакинството, даже един приятел е тръгнал да прави такъв и ми се похвали, че дори вече е купил домейна и планира да кандидатства за лиценз за такъв търговец или оператор (не знам как се нарича още). Купил си е https://energetika.bg/ и ми се ще малко да науча по темата, ако някой е в течение де.

dAn4ooo

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Наскоро се бях зачел по темата и попаднах на тази статия от септември миналата фодина..........

https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-blok/319451-shte-poskapne-li-tokat-sled-liberalizatsiyata-na-energiyniya-pazar-i-ima-li-opasnost-ot-avarii

Ако някой ми обясни как либерализацията на електроенергията помага на обикновения човек, ще му дам награда  :D

Според мен отдавна наШ'ТЕ политици са измислили някоя простотия, просто още не я знаем каква е. Бих посъветвал твоя приятел да порови и да поразпита хората в бранша.
« Последна редакция: Януари 22, 2024, 03:32:23 pm от dAn4ooo »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Предполага се, че когато не е монополизиран пазара условията по цената на тока ще се подобрят според конкуренцията. И аз обаче съм малко скептичен като повечето хора, че търговците на електроенергия за бита и домакинставата са още едни посредници. Факт е обаче и друго, че наистина при някои фирми след либерализацията на пазара за ток преди време са намалели сметките.

Както казах и аз тепърва навлизам в темата и чакам да науча повече, а вероятно като приближи датата за либерализацията на търговията с електроенергия ще започне и поне някаква кампания по темата, защото иначе ще стане поредната галимация на това правителство, а то вече е за смях, особено след лъжите, че няма да прави коалиция с Бойко и Пеевски.

dAn4ooo

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
То нормален човек в България вече може ли да им има доверие??? Сега в сайта на твоя приятел, видях някаква статия за уреди, които харчели ток дори и когато не работят.

https://energetika.bg/5-ureda-koito-harchat-tok-dori-i-kogato-sa-izklyucheni/

Вратички, особено при нас, ще се намерят за да се вдигнат цените драстично. Въпрос на време е......  ;)
« Последна редакция: Януари 22, 2024, 03:57:41 pm от dAn4ooo »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Е, по-скоро се визират принципа на смартфоните или комповете, когато ги слийпнеш така да се каже за тока. Сега я прехвърлих и нея. Има много уреди вкъщи човек, дори не си бях давал сметка колко сган смуче ток баси :D