Анкета

На какво ниво е здравната култура на българина?

много добра
2 (20%)
добра
0 (0%)
ниска
6 (60%)
българина няма никаква здравна култура
2 (20%)

Общ брой гласове: 10

Автор Тема: На какво ниво е здравната култура на българина?  (Прочетена 27154 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #15 -: Април 17, 2015, 02:10:34 pm »
Някакъв баланс трябва да се намери може би. Но за повечето мъже посещението в болница си е достатъчно стресиращо и могат да си изкарат хипертоници на бързо :D

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
хахаха даа никой мъж не обича да ходи в болница, дори само, за да му измерят кръвното. Аз се причислявам естествено, трябва да е мега сериозно положението, че да ми стъпи крака в болница или още повече при зъболекар. Реално обаче е много добре да се ходи на рутинни прегледи :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Диагностицирането в България е в ужасяващо лошо състояние....не ме изненадва нищо вече - това сякаш се превърна в ежедневие през последните години. Било то объркана диагноза или погрешно лекуване или въобще липса на такова...

На сестра ми и махнаха сливиците по погрешка ... Няколко месеца след това решиха, че изобщо не е трябвало...

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Реално положението в здравната ни система е повече от трагично. Вече всички стават доктори само, защото така могат да вадят много пари и нищо повече. По-голямата част от хората грам не си разбират от професията

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Диагностицирането в България е в ужасяващо лошо състояние....не ме изненадва нищо вече - това сякаш се превърна в ежедневие през последните години. Било то объркана диагноза или погрешно лекуване или въобще липса на такова...

На сестра ми и махнаха сливиците по погрешка ... Няколко месеца след това решиха, че изобщо не е трябвало...
И мен искаха да ми ги махат, но се размина тогава. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Диагностицирането в България е в ужасяващо лошо състояние....не ме изненадва нищо вече - това сякаш се превърна в ежедневие през последните години. Било то объркана диагноза или погрешно лекуване или въобще липса на такова...

На сестра ми и махнаха сливиците по погрешка ... Няколко месеца след това решиха, че изобщо не е трябвало...
И мен искаха да ми ги махат, но се размина тогава. :)

Изкарал си късмет :) . По-добре не позволявай да ти правят такива неща, винаги има и други алтернативи :) .

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, просто след една определена възраст - обикновено над 7 години, спират да правят проблеми и не се налага да бъдат отстранявани. :)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #22 -: Август 13, 2015, 05:30:05 pm »
Абе знае той българина, ама какво знае повечето сме с ниска здравна култура, но за съжаление това не е от днес и няма да се промени. Докато се лекуваме с бабините деветини няма да се оправи нашата култура и не казвайте, че това помага ... в повечето случаи помага за малко и после се влошаваме!

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #23 -: Август 17, 2015, 05:22:06 pm »
Моето мнение е че голяма част от българите нямат никаква здравна култура. Никои не се интересува какво му е здравето в момента докато не стане нещо сериозно или твърде лошо с здравето му и чак тогава се замисля , че ако е потърсил по-рано помощ от лекаря си или някой специалист , сегашния проблем няма да го има.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #24 -: Август 28, 2015, 07:57:44 pm »
Според мен нивото на здравната култура на българина е ниска. Както споменавате по-нагоре някои хора до последно мислят ,че са болни от едно , а то се оказва друго .

True-blood

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #25 -: Септември 07, 2015, 05:56:37 pm »
Българина няма здравна култура защото това няма да му докара пари, пък и не му плащат да го разбира, а да не добавим и това, че в училище не ни учат на здравна култура

Иванова-Мария

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: На какво ниво е здравната култура на българина?
« Отговор #26 -: Септември 07, 2015, 06:57:33 pm »
Да здравната култура на българия не на високо ниво , но не съм съгласна с тебе , че в училище трябва да ни учат на това , има някои неща които сами трябва да научим не учителите дани учат.