Здравословни проблеми,лечение,превенция > Алтернативна медицина.Хранене,спорт и здраве

Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?

(1/4) > >>

elipopova:
Какво да ядем и какво да избягваме при високо кръвно?

RealSugar:
Тъй като съм с високо кръвно, ще споделя някои от нещата, които аз правя. Не яжте солено или го избягвайте максимално. Не яжте много мазно и кисело (например трушия). Яжте повече плодове и зеленчуци и избягвайте преяждането. Това са основните правила, които спазвам и кръвното ми е в добри норми. Нека и други хора, с подобен проблем споделят какво правят, за да поддържат кръвното си налягане.

Петър Воденчев:
Аз не съм с високо кръвно, но знам, че има изследвания според които храните богати на калий свалят кръвното такива са главно краставиците и бананите, но има и проблем, тъй като калият има диуретичен ефект и голяма част от телесните течности се изхвърлят под формата урина и кръвта се сгъстява, затова в този случай е добре да се комбинират храни като краставиците с чесън, който е разредител на кръвта

Ангелл:
Хубаво е главно да се ядат зеленчуци ( без картофи и моркови ), плодове, ръжен хляб,птиче месо, пресни сокове. И да се избягват неща като червено месо, захар, маргарин, т.н.

Петър Воденчев:

--- Цитат на: Петър Воденчев в Януари 28, 2015, 12:13:10 pm ---Аз не съм с високо кръвно, но знам, че има изследвания според които храните богати на калий свалят кръвното такива са главно краставиците и бананите, но има и проблем, тъй като калият има диуретичен ефект и голяма част от телесните течности се изхвърлят под формата урина и кръвта се сгъстява, затова в този случай е добре да се комбинират храни като краставиците с чесън, който е разредител на кръвта

--- Край на цитат ---
През изминалата година бяха публикувани изследвания, в които се установи, че прекаленото ограничаване на солта, тоест до под 1500 мг на денонощие, допринася за увеличаване на риска от настъпване на смърт от сърдечна недостатъчност, така че това с ограничаването на солта по-скоро се е превърнало в някаква мантра, отколкото да е наистина така. В същия смисъл и с калциевите добавки срещу остеопороза, за които се установи, че увеличават риска от инфаркт

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия