Автор Тема: Самолечение?Кога традиционната медицина не помага?  (Прочетена 10295 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
В кои случаи прибягвате до самолечение? Редно ли е сами да си предписваме лекарства без консултация с лекар?

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Самолечение?Кога традиционната медицина не помага?
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2015, 01:44:59 pm »
Имам голям проблем с мъжът ми и неговата практика да се самолекува. Това за мен е пълен абсурд! Да беше станал лекар нямаше да има никакъв проблем, ама като започне да се пише на по-голям разбирач и да си предписва сам лекарства става страшно  >:(
Аз не рискувам. На менени съм че има хора за всичко и лекарите са за това- да лекуват! Разбира се трябва да се вземе в предвид влошаване качеството на услугата и за по-сериозни проблеми е нужно да се вземат поне 2-3 различни мения.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Самолечение?Кога традиционната медицина не помага?
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2015, 07:56:40 pm »
То повечето мъже сме така :D, отлагаме до последно консултацията с лекар, това май си крие във възпитанието от детството, че мъжът е силният пол и няма право да се оплаква :)

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Самолечение?Кога традиционната медицина не помага?
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2015, 09:07:50 pm »
Петър е изключително прав. Аз се самолекувам в почти всички случаи. Е, примерно ако трябва хирург да ми реже нещо - няма как. Искам, не искам - ще отида.
Но когато става въпрос за пиене на лекарства, чета много теория по въпроса и се самолекувам.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Е в даден момент всеки човек се самолекува малко или много.Ако имам леки симптоми на настинка няма да хукна да ми предписва антибиотици.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Да, все пак не трябва да се прекалява, че от множеството информация в Интернет човек може и хипохондрик да стане. Дори има и такъв синдром на студента от втори курс - и се сещам за един случай, когато някакъв човек нямащ си и понятие от медицина почва да чете медицински справочник и си открива симптомите на всички описани заболявания, с изключение на тези на родилната треска  :D

Балеринка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Самолечение?Кога традиционната медицина не помага?
« Отговор #6 -: Септември 07, 2015, 06:29:40 pm »
Има случаи в които трябва да се потърси лекарско мнение ,но има и случаи в които може и без него. При настинките неми е нужен лекар дами каже какъв чай или какво хапче да си взема .:-)