Автор Тема: Как се справяте с предменструалния синдром?  (Прочетена 10151 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Страдате ли от предменструален синдром и как се справяте с него?Споделете съвети и хитринки,които облекчават това състояние.

allegrialis

  • Гост
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #1 -: Август 25, 2014, 11:14:10 pm »
 При мен се изразява в ... сънливост. Не съм се консултирала никога досега със  специалист-гинеколог. Нямам болки, не съм нервна, напротив...  ;D Дори си мисля, че не съм нормална. В продължение на три, понякога четири дни в месеца съм "спящата красавица". Всъщност в какво се изразява конкретно - чувствам се отпусната, прозяваща, разсеяна. Не мога да изкарам един нормален ден - докъм 15-16 часа ми се доспива адски - прибирам се у дома и лягам. / Много странно може да звучи, но е истина. В тези дни не ставам рано както обикновено за джогинг в 6 часа, а се излежавам или просто спя, спя... Абе... не ми се става.  ;D  В неделен ден, ако се случи - направо си изкарвам деня в спане, пропускам и хранене./
Знам, че имам проблем, но...  нищо не правя по въпроса.
Споделяла съм с приятелки, наблюдавала съм поведението им през тези дни, имам и примерът с майка ми - стават нервни, раздразнителни, избухливи, изпитват болки, пият лекарства... При мен го няма.  Нещо ми има, определено...  ;D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #2 -: Август 26, 2014, 01:20:54 am »
Не мисля,че имаш проблем.Всеки организъм реагира различно и се подготвя различно.
По-добре да спиш, отколкото да ти е лошо.
То и да се консултираш с лекар все тая.Дават някакви хапове,от които файда никаква.
На мен понякога ми се появяват симптоми,друг път не.
Раздразнителност,главоболие,сърцебиене,отпадналост и задържане на течности.Това ме мъчи най-често.
Имало е и случаи, в които нямам нито един от тези симптоми и цикъла успява да ме изненада  ;D Но рядко.
Аз съм на възраст,в която трябва да ме изненада мъж,а не цикъл,но туй е друга тема  ;D

По-гадно ми е първите два дни от самия цикъл.Тогава имам адски болки и не мога да мръдна от леглото.Винаги съм била така.Лекарите казват,че съм много чувствителна и толкова.Давали са ми да пия витамин А и Е,но при мен нямаше резултат.

Никой не се замисля,колко ни е зле на нас жените: 5 дни предменструален синдром,5 дни цикъл,5 дни овулация и то половината месец мина  ;D

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2015, 07:28:34 pm »
Нямам никакви проблеми. Аз съм от онези късметлийки, който не усещат как ида и протича менструалния цикъл. За прословутата изнервеност преди това, мисля че също нямам проблеми, но за това е по-добре да питам мъжът си  ;D

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #4 -: Март 07, 2015, 06:00:00 pm »
Аз лично започвам да подпухвам когато ще ми идва, но  повече часове на слънце и въздух се зареждам и съм си ок! 8)
Живота е въпрос на време.

sweetteddy

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #5 -: Март 17, 2015, 12:53:43 pm »
Повече въздух и йога са нещата, които ми помагат да се справя с това. Също така консумирам и  плодовете: банани, портокали и киви. В комбинация с биволско мляко. Това ми помага на мен, но всяка дама е индивидуална :)

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #6 -: Март 20, 2015, 11:46:25 pm »
Нищо не ми помага.Цикъла си е цикъл.Свикваш.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Как се справяте с предменструалния синдром?
« Отговор #7 -: Май 19, 2015, 02:29:40 pm »
Аз ставам раздразнителна, но ми минава много бързо. Добре че мъжът ми ме изтрайва ;)