Автор Тема: Какво е мнението ви за хомеопатията?Пробвали ли сте хомеопатично лечение?  (Прочетена 11153 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Какво мислите за хомеопатията?Пробвали ли сте хомеопатично лечение?Какви бяха резултатите?

allegrialis

  • Гост
От поколението,родено през 90-те години съм. Майка ми, колкото и да не вярваше в алтернативната медицина, при най-банални леки детски заболявания при мен - залагаше на хомеопатията. А днес, тя я използва и за себе си.
Не е нормално при леко зачервено гърло, /пример/ лекарят да изписва антибиотик.

При най-обикновена настинка, грип, мускулни болки, повишена температура -  залагам на алтернативното лечение.  Хомеопатичните лекарства имат ефект, но само ако се вземат веднага след настъпилото оплакване. Те не са противопоказни при никакви хронични заболявания. Нямат и странични ефекти.
Например - при висока температура при грип - предпочитам да вземам хомеопатично лекарство, не и парацетамол или друго с наличие на такъв, толкова вреден за черния дроб, примерно... и не само. 

По принцип рядко се разболявам, но както по-горе споменах и изредих оплакванията - за тях съм приемала хомеопатични лекарства.
Няма да цитирам наименованията им, не съм сигурна, дали е редно... :) но, отбелязвам, че ефект е имало.  :)

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Аз също съм за хомеопатията! Съществуват токова природни начина да се справи човек с различни болести. Все пак преди как са се лекували с билки и са били много по-здрави хората от сега! Пък наблюдавам тенденция към завръщане на алтернативните лечения. Наистина не е нормално да се предписват антибиотици за щяло и нещяло. Какви са тези лекари сега просто не знам.

Ivanko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
За мен хомеопатията е хубаво нещо. Може да ти помогне, а не може да ти навреди. Лично аз не разчитам изцяло на хомеопатични лекарства, но когато имам възможност се осланям на тях.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
И аз съм за хомеопатията.Реално не е нужно да се блъскаш с антибиотици защото те не само помагат на организма,но и му вредат най-вече на стомаха.

Tumarov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Не съм против хомеопатията, но никога не ми е помагала. Опитвал съм няколко пъти да се лекувам с хомеопатични хапчета, но просто не стана.  ???

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Може би зависи какво се лекува с хомеопатия. Познавам човек, който с хомеопатия е излекуван от алергия от яйца. Сега ги консумира спокойно и без проблем, за разлика от преди. Помогна също на моя близка, която страдаше от депресия. Но може би при някои заболявания няма да подейства...

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Може би съм предубеден, но при хомеопатията плацебо ефектът играе много голяма роля, тоест човек да повярва, че това хапче ще го излекува. То до някъде и с другите лекарства е така, защото човек си няма лаборатория вкъщи и гледа какво пише на опаковката и го пие, вярвайки, че то ще му облекчи болежките :)

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Аз не вярвам на този тип лечение...
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер