Автор Тема: За или против кърменето?  (Прочетена 12375 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
За или против кърменето?
« -: Август 07, 2014, 10:46:58 pm »
Отживелица ли е кърменето?И наистина ли е толкова важно,колкото го изкарват разните организации?

Badgirl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2015, 04:48:40 pm »
Кърменето е част от природата, според мен си е важно и няма с какво да се замени .

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2015, 01:37:53 pm »
Всяка майка, която е против кърменето живее в голям заблуда. Няма нищо по-естествено и нормално от това жената за кърми своето дете. Тея гърди за това са и дадени! Да не говорим, че е доказано как това повлиява благоприятно на развитието на децата. Имунната им система е много по-силна и те самите са по-здрави и се развиват много по-добре от захранваните пеленачета с хумана.

bisko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2015, 09:10:33 pm »
Ми че то това си е най-характерното нещо за бозайниците... що за въпрос... естествено, че ЗА.
Кърменето осигурява важни вещества на новороденото.
Здравето не е всичко, но без здраве всичко е нищо
Артур Шопенхауер

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #4 -: Март 21, 2015, 12:41:59 am »
Аз бих си кърмила детето без никакви притеснения.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #5 -: Март 21, 2015, 04:54:05 am »
За съм и в подкрепа на това, наскоро излязоха резултати от бразилско изследвания, според което децата, които били кърмени най-дълго имали 3 пъти по-високи доходи от средните за Бразилия и били с по-висок коефициент на интелигентност. Аз за съжаление не съм от тези - не съм искал да суча като бебе и съм кърмен 6 месеца само.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #6 -: Март 31, 2015, 03:47:07 pm »
Кърменето е много важно за едно малко бебче. Може би най-доброто, което майката прави в началото за неговото здраве и развитие е да го кърми. Запитвали ли сте се, защо циганчетата не се разболяват толкова много. Ами циганките ги кърмят до последно. Предават им много силен имунитет и после цялата мизерия, в която живеят не им повлиява толкова много.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #7 -: Август 19, 2015, 06:30:30 pm »
Как може жена да попита " За или против кърменето? "
Това са големи глупости!
Твърдо за най-естественото нещо на тази земя!

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #8 -: Август 19, 2015, 06:36:42 pm »
И азс съм твърдо за!
Заради ползите от майчината кърма и това, че ако не кърмите мъжките си рожби после те ще тичат по госпожици с голям изкуствен бюст!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #9 -: Август 20, 2015, 11:28:14 am »
Кърменето е необходимост и докато човекът е бозайник, то няма да се превърне в отживелица.
Да, някои жени са против и си пазят бюста, но за детето кърмата е необходимост. Изкуствените храни са причина за затлъстяването при децата, а и водят до хроничен запек. Освен това са скъпи...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #10 -: Август 20, 2015, 04:48:35 pm »
Кърменето е необходимост, въпреки че на мен лично ми се струва леко гадно. Да не говорим за раните по зърната, които сигурно са ужасно болезнени.

Отвратително е, обаче голямо дете - на 2-3 годинки, дето яде чипсове и снаксове да гони майка си и да я дърпа да му даде да суче. Колкото и да е полезно не бива да се прави, мисля аз.

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #11 -: Август 24, 2015, 06:05:22 pm »
Аз мисля , че всяка майка която има възможност трябва да кърми детето си  до колко годишно вече незнам. :-)

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #12 -: Август 30, 2015, 10:17:00 pm »
Кърменето е много важно за имунната система на детето, тъй като в кърмата и особено в коластрата има много ценни антитела, атакуващи вирусите и бактериите.
Някои жени нямат кърма и се налага да преминат на изкуствени млека, а това е лошо за детето.
Познавам една жена, която е имала толкова много кърма, че даже е продавала от нея.
Чудно ми е, бихте ли дали на детето си кърма от непозната жена? Все пак кърмата е по-полезна от изкуствените храни, но пък...

SineokDqvol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #13 -: Септември 10, 2015, 12:06:05 pm »
Лично съм за кърменето и съм съгласна с тебе , че кърменето е важно за имунната система на децата. Незнам обаче до колко години като навърши детето трябва да се дава , понеже съм чувала  че колкото по дълго се кърми едно дете по добре и обратното . :-)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против кърменето?
« Отговор #14 -: Септември 30, 2015, 06:55:40 am »
Мисля че ако жената може да кърми детето си е по-добре да го прави, но ако не е в състояние не бива да се прави от това голям драма...