Автор Тема: Профилактични прегледи за рак на гърдата  (Прочетена 8246 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Правите ли си профилактични прегледи за рак на гърдата?Колко често? Отнасяте ли се сериозно към този проблем или го подценявате?

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Профилактични прегледи за рак на гърдата
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2015, 07:31:32 pm »
Преди много години, още в пубертета, бях се изплашила и отидох на лекар. Напипах някакви бучки в гърдата си и се филмирах, че са някакви кисти. За мое щастие се оказа нещо съвсем различно - мастопатия, което е натрупване на мастни клетки около млечните жлези. От тогава не съм ходила, но е добре поне на 2 години да се прави такава профилактика, ако на пръв поглед няма проблеми.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Профилактични прегледи за рак на гърдата
« Отговор #2 -: Март 20, 2015, 11:55:23 pm »
Аз се преглеждам всяка година на ехограф.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Профилактични прегледи за рак на гърдата
« Отговор #3 -: Март 24, 2015, 11:59:11 am »
Макар че не е много по темата, но излязоха изследвания в последно време че кърменето и то по-продължителното предпазвало от рак на гърдата, дори световната здравна организация препоръчва до 2-рата година да се кърми бебето, а в първите 6 месеца да е само на кърма  :)
« Последна редакция: Март 24, 2015, 12:01:54 pm от Петър Воденчев »

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Профилактични прегледи за рак на гърдата
« Отговор #4 -: Март 26, 2015, 12:47:54 pm »
Аз също се преглеждам всяка година. Дами, ходете на профилактични прегледи, няма друг начин, това е бича на 21 век.
Живота е въпрос на време.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Профилактични прегледи за рак на гърдата
« Отговор #5 -: Март 27, 2015, 12:32:21 pm »
Някои лекари си го обясняват с това, че жените все повече се отклоняват от естествените си функции да раждат и да кърмят деца и така един вид репродуктивната им система функционира напразно дълго време и затова се появяват и хормоналните отклонения и съответно по-тежките патологии. Но все пак това е една теория. А пък и водещи специалисти в онкологията казват, че природата пази майките от болести, докато пораснат децата, може и да има нещо вярно в това  :)