Автор Тема: Плащате ли си здравните вноски и какво мислите,че ще получите срещу тях?  (Прочетена 19557 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Плащате ли си здравните вноски?Налагало ли ви се е да ползвате лечение за което здравната каза не ще да плаща въпреки,че сте с покрити осигуровки?Какъв е смисъла да се плаща за нещо,от което се възползват само представителите на ромското "малцинство"?

Hristo Hristov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Мойте съм ги оставил на пройзволан а съдбата леко така те имат да взимат и аз имам да давам  ;D :D ;D така да ми се свидят като знам, че са пари на вятъра как да им ги дам предпочитам да не ме задължават и аз да си събирам пари за черни дни дет се вика  ;D

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Плащам.Знам че са пари на вятъра,но давам защото от близо съм видяла системата.Колкото и да плюем наистина има неща,които биха ни излезли през носа,ако не сме здравно осигурени.А и тайно се надявам,че ако ми се наложи спешна помощ доктора ще се поблазни от пътеките и няма да ме остави да умра  ;D Все пак ще съм приход.
Вбесявам се обаче,че нашите ромски братя точат моите вноски,а една баба никой няма да я погледне защото не е мургава.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Като поп си плащам.В някои случаи наистина може да ти излезе много по-скъпо,ако нямаш осигуровки.Има неща,които държавата наистина покрива.

koketna31

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
Плащат ми ги редовно проверявала съм. Мисля че всеки човек трябва отговорно да постъпва с тези неща. Социалната ни система е изградена на солидарен принцип и е всеобхватна. И независимо дали си болен или здрав, всеки човек трябва да даде своя принос за нея. Иначе няма от къде да се захранва тя. Ако всички спрат да си плащат осигурителните вноски от къде ще имаме пари за лечение, за пенсии, за обезщетения за безработица, за майчинство и други.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз редовно, поне засега, си ги плащам, защото не са много за безработните по 16.80 лева :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Да държа да има внесени осигуровки и си правя справка, да ли работодателя ми ги е внасял редовно. Все пак така ни е изградена социалната система, ако искаш да имаш достъп до различните видове подпомагане в случай на безработица или трудова злополука или майчинство трябва да имаш внесени осигуровки. Да  говорим, че без здравините осигуровки направо ще ти свалят кожата в някои частна клиника. За сравнение : на частно прегледа варира около 30 лв, а с направление при специалист е безплатен!

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Но в повечето случаи, като отидеш за направление, те вече са свършили

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Аз си плащам редовно  осигуровките , но не мисля  че ще получа нещо специално . Мои стар приятел си плаща редовно но когато отиде на операция  бинтовете той трябваше  да си ги носи понеже в болницата нямаха......

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Не мисля че ще получим нещо  за това че сме ги платили освен  че няма да си ги плащаме след време с лихвите. Вече дори и да имаш и да нямаш за всякакви изследвания се доплаща.

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Аз си ги плащам за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно вечер!

didkata-pitkata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
До този момент при които сам била на работа навреме  ми е внасял здравните вноски . Случвало се  е да  има периоди в  които да съм без работа , но навреме сам си плащала здравните вноски. На мнение съм че  всеки трябва да си ги плаща навреме .

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз си ги плащам за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно вечер!

Сигурно ходиш и на църква след всяка вноска? :)

Чак пък съвест и спокоен сън...

Внасям ги защото са малка сума и за да не дърпам дявола за опашката, иначе не бих дала и лев на чиновниците, които разпределят несправедливо парите ни.

Искам осигурителна система, в която парите ни отиват по лична сметка с натрупване. Така за всички години натрупваш достатъчно за една сложна операция (недай си боже), а не теглиш заеми и не влагаш всичките си спестявания, когато се наложи.

Зоя_александрова

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Аз си плащам всичко на време но с нашата здравна система не се чувствам добре и се чудя защо да ги плащаме въобще когато не работи и не покрива почти нищо ?

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Аз си плащам всичко на време но с нашата здравна система не се чувствам добре и се чудя защо да ги плащаме въобще когато не работи и не покрива почти нищо ?

И аз така.... и всички останали. :)