Автор Тема: Притеснявате ли се от уличните кучета и заразите,които разнасят?  (Прочетена 28432 пъти)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Досега не ми се е случвало да ме нахапе улично куче, но има толкова много случаи на ухапани хора, че трябва най-после институциите да се замислят и да положат усилия за решаване на проблема.
Това заглавие говори достатъчно колко сериозен е проблема:
"Столичната община е платила 250 хил. лв. обезщетения на ухапани от бездомни кучета за 2 г."

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Ситуацията с бездомните кучета е доста тревожна...Трябва да се вземат някакви мерки, защото ми се струва, че положението стои непроменено вече много години... От деветдесетте не виждам някаква промяна. Същите кучета, както и преди...Моткат се на глутници и лаят по хората, особено вечер...

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Е то само в столицата е проблема с кучетата, тук в Пловдив го няма, но има прекалено много котки около 10 хиляди, но напоследък забелязвам, че изчезнаха от около нашия блок, сигурно общината ги е хванала

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Никога не съм се притеснявала от кучета по принцип и бездомните не ме тревожат. Зная, че ако не ги закачам и те няма да ми направят нищо. Обичам кучетата и проблема с бездомните е наистина много сериозен. Мисля че кастрацията ще реши проблема с популацията им, ама кои ще превъзпита безотговорните стопани, които си изоставят кучетата или захвърлят техните малки на улицата?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Да не говорим колко е нецивилизовано... ;D Все едно сме в някъде из Ориента :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Не се притеснявам от уличните кучета и не се страхувам от тях. Като не ги доближавам и не им правя нищо, те си стоят на разстояние и нямам проблем. По-скоро ме е яд на всички хора, които си изхвърлят кучето, когато решат че вече не могат да се грижат за него!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Имам фобия от кучета. Обичам малки кученца, но големи, отвързани и особено на глутници могат да ми причинят дори инфаркт. Така че не се притеснявам - ужасявам се. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Добре е да се внимава с тях, особено през зимата, защото тогава стават по-агресивни, а също и през нощта, защото тогава има по-малко хора и кучетата си придават повече важност :)... Иначе през деня просто не им обръщай внимание :)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Не харесвам По принцип кучетата особено уличните. Много от тях са нахални ,а като дойде зимата и са гладни може да те нападнат и нахапят целия . Трябва да има по- строги и ефективни мерки срещу уличните кучета.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз се притеснява от страшното много котки, в Пловдив имаше преброяване и бяха над 10 хиляди, просто е нещо страшно.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Аз се притеснява от страшното много котки, в Пловдив имаше преброяване и бяха над 10 хиляди, просто е нещо страшно.
Е какво ти правят тези 10 000 котки пък на теб? Не съм чувал за жив човек който да е бил нападнат и изяден от котки, докато за кучетата е друго вече!

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
И аз това питам какво са ти направили котаците?

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Аз лично не ги харесвам уличните кучета и уличните котенца. :-)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Котките също могат да бъдат опасни. Една позната баба влиза няколко пъти в болница, защото домашният персиец я нападаше и дереше до кръв. Жената взимаше антикуагуланти, заради сърцето и едва ѝ спираха кръвоизливите. Накрая махнаха котарака.

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Не мисля ,че тези доброволци ще успеят да обезпаризитят или кастрират всички  бездомни кучета в даден град  , все се изваждат нови и нови бездомни кучета .