Автор Тема: Трябва ли децата да ядат сладко?  (Прочетена 28022 пъти)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #15 -: Август 21, 2015, 06:28:46 pm »
Децата могат да ядът сладко , но в малки количества . Преди лягане да Не се дава , да си мият зъбите после след като са яли сладко .

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #16 -: Август 24, 2015, 01:39:48 pm »
Чак пък толкова, достатъчно е 2 пъти дневно и да се ядат продукти богати на калций като млякото и проблеми със зъбите няма да имат.

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #17 -: Август 24, 2015, 04:27:44 pm »
Мисля , че трябва да ядът сладко в разумни количества . Все пак  неможе да им забраним въобще да ядът сладко  и също така като му забраниш нещо  то още повече го иска .

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #18 -: Август 26, 2015, 04:56:50 pm »
Чак пък толкова, достатъчно е 2 пъти дневно и да се ядат продукти богати на калций като млякото и проблеми със зъбите няма да имат.
Както казаха по-горе сладкото храни мозъка и това е много важно за него!

Балеринка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #19 -: Септември 07, 2015, 06:13:27 pm »
В малки количества сладко мисля е достатъчно за мозъка както казваш и за детето , но за някакви големи количества сладко да яде не бих позволила.

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #20 -: Септември 10, 2015, 06:50:33 pm »
Под родителски надзор трябва да ядът сладко децата понеже склони много често да преяждат с сладко . Това хем вреди на здравето им , но и на зъбите.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #21 -: Май 17, 2016, 12:14:56 pm »
А защо не? Кой от вас, докато е бил хлапак, не си е похапвал множество лакомства? Аз съм "ЗА"!!! Разбира се, всичко трябва да бъде в норма. Няколко блокчета шоколад, като поощрителна награда, би накарала всяко дете да се ухили от радост и задоволство. Не трябва да се прекалява с нищо в тоя живот...но умереното е позволено :) В добавка с плодове и зеленчуци, би се зъдало здравословно и балансирано меню за едно подрастващо поколение

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #22 -: Април 11, 2017, 02:02:36 pm »
Разбира се, че слдакото е страшно желан десерт за малките (че и за големите). Надали има човек, обаче, който да е на мнение, че сладкото е полезно. Факт, че сладките продукти също съдържат нужни за организма и процесите в него вещества, но като цяло това е едно от нещата, с които никак не е ОК да се прекалява. Камоли ако говорим за малки деца и подрастващи.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #23 -: Април 11, 2017, 06:42:59 pm »
А защо не? Кой от вас, докато е бил хлапак, не си е похапвал множество лакомства? Аз съм "ЗА"!!! Разбира се, всичко трябва да бъде в норма. Няколко блокчета шоколад, като поощрителна награда, би накарала всяко дете да се ухили от радост и задоволство. Не трябва да се прекалява с нищо в тоя живот...но умереното е позволено :) В добавка с плодове и зеленчуци, би се зъдало здравословно и балансирано меню за едно подрастващо поколение

Чаша вино на ден и половин шоколад за възрастните + другата половина за децата - не само, че не е лошо, но е и полезно! Дори бих казала малко (поне за виното  ::) )
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #24 -: Април 12, 2017, 01:23:30 pm »
Ами да, някой, някъде си беше написал/казал, че в седмицата задължително трябва да има един ден, в който да давате на организма онова, за което непрестанно алармира. Нека не прекаляваме с шоколада, който даваме на децата си, за да не се налага всяка седмица да посещаваме зъболекаря, но все пак съм против крайното му забраняване.

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #25 -: Април 12, 2017, 05:56:28 pm »
Веднъж опитали шоколад, децата трудно могат да влязат в ритъм, без да се стига до "сделки" с родителите от типа "направи това и ще получиш парче шоколад". Предполагам всеки е нясни с това. А доколкото нуждата от сладко на организма- да, има такава. Но да не забравяме, че полезните (отново в нормално количество) захари се съдържат и в доста от плодовете. С две думи шоколадът ев супер, но може да си живее ие без него. Дано не звучи твърде революционно... :)

zlostornik

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #26 -: Април 13, 2017, 03:15:18 pm »
Много ясно, че трябва да ядат. Това си е най-голямото удоволствие за всяко дете и не смятам, че трябва да се лишават децата от него.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #27 -: Април 19, 2017, 06:24:12 pm »
Не виждам проблем със сладкото, стига да не се прекалява. И зъбите да се мият редовно и хубаво. И разбира се да се ходи на профилактични прегледи при зъболекар.

milkova_t

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 3
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Трябва ли децата да ядат сладко?
« Отговор #28 -: Април 24, 2020, 04:24:49 pm »
Разбира се, че трябва да ядат сладко, но трябва да бъде с мярка. Аз съм виждала деца, които са много органичавани и като отидат на детски рожден ден ядат колкото могат. Има голямо значение не само количеството, а и какво точно сладко им даваме.