Автор Тема: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света  (Прочетена 15237 пъти)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Ако не знаете кои са 10-те най-добри системи за здравна помощ в света, то ето една статия от сайта, която разкрива къде по света каква здравна помощ се предлага

https://lechenie.bg/nai-dobrite-zdravni-sistemi
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 03:55:21 pm от Biko »

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #1 -: Януари 25, 2015, 05:52:24 am »
Моя близка беше лекарка в Австралия, а сега работи същото в Англия. Разказа ми, че в Австралия възрастните хора (и не само те, но и по-младите) масово са в много по-добро здраве от тези във Великобритания. Това което ми каза и което най-много ме изненада беше, че в Австралия се опитвали да приучат възрастните хора да спортуват и да поддържат много голяма двигателна активност, да се разхождат, да карат колело и дори ...кънки  ;D .

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #2 -: Август 17, 2015, 05:35:28 pm »
Според мен е  Канада. Понеже там здравеопазването е безплатно .

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #3 -: Август 17, 2015, 05:54:13 pm »
Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #4 -: Август 18, 2015, 05:02:44 pm »
Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

Да ,много ясно, че няма безплатен обяд ( взимат си ги от данъците ) но там е много по-добре от при нас. Една пломба една заплата ;)

А това много ме учуди
1. Taйвaн

Taйвaнckoтo пpaвитeлcтвo плaщa зa здpaвнитe пoтpeбнocти нa вcичkи cвoи гpaждaни. To e в cъcтoяниe дa пokpият нyждитe нa нaceлeниeтo kaтo пpakтичeckи дpacтичнo ca ycпeли дa нaмaлят paзxoдитe зa здpaвeoпaзвaнe. Bcичkи гpaждaни имaт cпeциaлнa cмapт kapтa. Teзи kapти c чип cъдъpжaт мeдицинckaтa иcтopия нa пaциeнтa oт paждaнeтo. Инфopмaциятa пoзвoлявa нa лekapитe дa диaгнocтициpaт вcekи здpaвeн пpoблeм. Toзи мoдeл знaчитeлнo нaмaлявa вpeмeтo зa aдминиcтpaция. 3дpaвнaтa cиcтeмa в Taйвaн e ocнoвaнa нa зaeтocттa, cлeдoвaтeлнo, нa възpacтнитe xopa и тeзи, koитo нe мoгaт дa cи пoзвoлят здpaвни ycлyги ce дaвaт cyбcидии.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #5 -: Август 24, 2015, 03:10:04 pm »
Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

Да ,много ясно, че няма безплатен обяд ( взимат си ги от данъците ) но там е много по-добре от при нас. Една пломба една заплата ;)

А това много ме учуди
1. Taйвaн

Taйвaнckoтo пpaвитeлcтвo плaщa зa здpaвнитe пoтpeбнocти нa вcичkи cвoи гpaждaни. To e в cъcтoяниe дa пokpият нyждитe нa нaceлeниeтo kaтo пpakтичeckи дpacтичнo ca ycпeли дa нaмaлят paзxoдитe зa здpaвeoпaзвaнe. Bcичkи гpaждaни имaт cпeциaлнa cмapт kapтa. Teзи kapти c чип cъдъpжaт мeдицинckaтa иcтopия нa пaциeнтa oт paждaнeтo. Инфopмaциятa пoзвoлявa нa лekapитe дa диaгнocтициpaт вcekи здpaвeн пpoблeм. Toзи мoдeл знaчитeлнo нaмaлявa вpeмeтo зa aдминиcтpaция. 3дpaвнaтa cиcтeмa в Taйвaн e ocнoвaнa нa зaeтocттa, cлeдoвaтeлнo, нa възpacтнитe xopa и тeзи, koитo нe мoгaт дa cи пoзвoлят здpaвни ycлyги ce дaвaт cyбcидии.
Да, но правителството нали ги взема пак тези пари от гражданите под формата на данъци, макар и да не са конкретно за здраве. Така е дори по-лошо, защото всичко е в един кюп, а знаем как стоят нещата с общите пари.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #6 -: Август 24, 2015, 05:09:58 pm »
Със сигурност не е безплатно, тъй на този свят няма нищо безплатно, вероятно има задължителни здравни осигуровки, които покриват голяма част от здравните услуги и не се налага доплащане.  :)

Да ,много ясно, че няма безплатен обяд ( взимат си ги от данъците ) но там е много по-добре от при нас. Една пломба една заплата ;)

А това много ме учуди
1. Taйвaн

Taйвaнckoтo пpaвитeлcтвo плaщa зa здpaвнитe пoтpeбнocти нa вcичkи cвoи гpaждaни. To e в cъcтoяниe дa пokpият нyждитe нa нaceлeниeтo kaтo пpakтичeckи дpacтичнo ca ycпeли дa нaмaлят paзxoдитe зa здpaвeoпaзвaнe. Bcичkи гpaждaни имaт cпeциaлнa cмapт kapтa. Teзи kapти c чип cъдъpжaт мeдицинckaтa иcтopия нa пaциeнтa oт paждaнeтo. Инфopмaциятa пoзвoлявa нa лekapитe дa диaгнocтициpaт вcekи здpaвeн пpoблeм. Toзи мoдeл знaчитeлнo нaмaлявa вpeмeтo зa aдминиcтpaция. 3дpaвнaтa cиcтeмa в Taйвaн e ocнoвaнa нa зaeтocттa, cлeдoвaтeлнo, нa възpacтнитe xopa и тeзи, koитo нe мoгaт дa cи пoзвoлят здpaвни ycлyги ce дaвaт cyбcидии.
Да, но правителството нали ги взема пак тези пари от гражданите под формата на данъци, макар и да не са конкретно за здраве. Така е дори по-лошо, защото всичко е в един кюп, а знаем как стоят нещата с общите пари.

Оф тази твоя негативност много искрено ме дразни!
Виж сега, кое е по-хубаво да даваш 16 лева и да ти е платена здравната система ++++ още да оплатиш 1 камион с пари като ти се наложи нещо!
Или да даваш 5-6% от заплатата ти и когато ти се наложи нещо да те третират като цар с всичко което трябва?
Ето ти 1 пример:
Майка ми живее в Италия с малкия ми брат ( тогава беше на 6 ) и на него трябваше да му правят малка операция която траеше 1 час и не беше нищо сложно. Всичко му беше безплатно + го взеха и го докараха до вкъщи + дадоха му закуска там, обяд за вкъщи + вечеря ( аз тогава бях на 19 ) и ме озори сериозно да я изям. Допълнително за прегледи преди / след не е имало нужда да плаща за нищо! И това само защото майка ми работи с договор там и си плаща здравните осигуровки.

Та ти не искаш ли нещо такова за твоите деца, или искаш да търсиш от къде да стовариш 1 камион с пари за изследвания и всичко ?

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #7 -: Август 28, 2015, 07:07:09 pm »
Не знаех , че най -добрата здравна система в света е  Тайванската здравна система. Предполагах ,че ще някоя от по -големите страни.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #8 -: Август 28, 2015, 07:36:39 pm »
Благодаря за информацията  , никога нямаше дасе сетя да търся кои са 10 най-добри здравни системи. :-)

Bebosum

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 01:43:23 pm »
Според мен ние сме в топ 10 на най-лоши здравни системи!

Йоанка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Топ 10 на най-добрите здравни системи в света
« Отговор #10 -: Септември 05, 2015, 03:10:53 pm »
А някой от вас забеляза ли че 3 от 10 страни са по-млки от България, а ние най-вероятно отиваме към номер 1 от най-лошите!