Автор Тема: Алтернативна или традиционна медицина?  (Прочетена 20939 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Алтернативна или традиционна медицина?На къде клонят везните за вас?

Manol Trendafilov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #1 -: Юли 31, 2014, 03:37:26 pm »
Баланс.

Основно - традиционна медицина с елементи на алтернативни ( хомеопатия примерно ).

Аз пия едни хранителни добавки от много години, не мога даже да ги нарека медицина, тъй, като те захранват тялото с липсващите хранителни елементи. Т.е. приемам всички необходими елементи, за да ми е здраво тялото ( и мозъка ) :D

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #2 -: Юли 31, 2014, 11:29:21 pm »
Manol, a не може ли просто да си разнообразиш храната? Как едно време хората са си набавяли тези елементи, ако те не са пили добавки...сигурно с храната нали ;)

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #3 -: Август 01, 2014, 12:02:53 am »
Витамини не съм пила от години.В един момент реших да инвестирам не във фармацевтичната индустрия,а в сокоизтисквачка.Заслужава си всяка стотинка.Като дойде септември по една чаша сок на ден и така докато има подходящи плодове.Не че грипа не ме лови.Напротив,но много по-лекичко минава и без антибиотици.
Хомеопатия не съм пробвала.За момента не ме влече.От приятели доста съм слушала за разни лечения.На едни помага,на други не.
Фенка съм обаче на бабините лекове.Като деца с брат ми сме били много болнави и в същото време с много алергии.И само така са ни лекували.
А истината е някъде по средата,както обикновено.Както каза Манол трябва да има баланс.Човек не бива да отрича сляпо нещо само, защото не го познава.
Аз съм на принципа,колкото по-малко химия, толкова по-добре.Природата е дала на човека всичко, от което има нужда.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #4 -: Август 01, 2014, 01:13:25 am »
Множеството продукти на пазара и тяхната чудодейност някак ме карат да си мисля, че най-голямото им чудо се казва placebo...както се оказа и скоро за д-р Оз в Щатите ;)...а ако тоя феномен го направиха на пух и прах (Джеймс Оливър), направо не знам за другите... http://www.huffingtonpost.com/2014/06/17/dr-oz-congress_n_5504209.html

Ivelina Ivanova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #5 -: Август 22, 2014, 10:01:34 am »
Колкото и да е привлекателна алтернативната медицина, накрая все опираме до намесата на лекарите. Така, че традиоционна медицина, макар, че за по-малки неща и алтернативата помага

Badgirl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2015, 04:49:55 pm »
Традиционната медицина е надеждна и сигурна. Винаги ще разчитаме на нея, въпреки че алтернативната не е лош избор за по-леки ситуации.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 04:55:13 pm »
Алтернативната медицина в много области е по добра и помага повече,но традиционната е изпитана и е надеждна.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #8 -: Март 31, 2015, 04:06:18 pm »
Хората все повече се обръщат към алтернативни методи за лечение и има защо. Фармацевтиката е бизнес, на които му трябват болно хора. На лекарите им се плаща (пари или натура под формата на платена конференция извън страната), за да предписват конкретни лекарства на конкретни фирми. Имам чувството, че антибиотиците са се превърнали в панацея за всичко! На хората им омръзна да гледат на тях като на ходеща касичка и за това се връщат все повече към разни бабини лекове, билки и отвари. Едно време са се лекували така нямало друга алтернатива.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #9 -: Април 15, 2015, 06:12:48 am »
Според мен алтернативната и традиционната медицина се допълват взаимно, но не се изключват една друга. Алтернативната медицина по-скоро може да се използва превантивно или при по-леки проблеми и отклонение в здравословното състояние, но при сериозни проблеми не мисля, че може да окаже нужния ефект.

neni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #10 -: Май 19, 2015, 01:58:40 pm »
И аз си мисля, че не можем просто да изберем между двете. В най-добрия случай при проблем двете биха могли добре да се комбинират, обикновено алтернативното лечение не пречи на традиционното, което пък (обикновено) е с малко по-сигурен резултат. А алтернативното, дали на плацебо или не, съм се убедила, че също много може да помогне.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #11 -: Май 21, 2015, 11:12:52 am »
За съжаление и двете са еднакво неефективни, когато става дума за най-страшното и масово заболяване - рака. Колкото до другите болести: ако ви е писано да оздравеете, то ще случи, който и метод да изберете. Или както казва един познат доктор: ''човек, като реши да живее и лекарите не могат да го уморят''. :)

Не трябва, обаче да се залита и да се вярва сляпо на лекарите и да се пият хапове за щяло и нещяло. В повечето случаи няма нужда. Тук съм ЗА алтернативните методи.
« Последна редакция: Май 22, 2015, 11:53:19 am от Nani »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #12 -: Май 21, 2015, 12:11:32 pm »
Аз лично съм твърд привърженик на алтернативната медицина. Много по-успешна и ефикасна е за мен.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #13 -: Август 20, 2015, 02:13:32 am »
Баланс.

Основно - традиционна медицина с елементи на алтернативни ( хомеопатия примерно ).

Аз пия едни хранителни добавки от много години, не мога даже да ги нарека медицина, тъй, като те захранват тялото с липсващите хранителни елементи. Т.е. приемам всички необходими елементи, за да ми е здраво тялото ( и мозъка ) :D

Много голяма грешка правиш с добавките, защото човешкият организъм принципно в хода на еволюцията е привикнал да живее на дефицит, а обратното е много по-опасно, дори вече има данни за това. Страничните ефекти от предозирането са много по-опасни, отколкото тези на недоимъка.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Алтернативна или традиционна медицина?
« Отговор #14 -: Август 20, 2015, 11:05:16 am »
Хомеопатията си е чисто плацебо. Според мен няма как нещо разредено милион път да успее да въздейства лечебно при сериозно заболяване.
Колкото до добавките: Много се говори напоследък за ползите от приема на Коластра. Ако тя наистина подобрява работата на храносмилателната и отделителната системи, това носи ползи за целия организъм и помага да се усвоят важните хранителни вещества, приемани с храната. Така няма да се налага да вземаш допълнително Калций, Магнезий, Селен и т.н. Някой взимал ли е Коластра?
На мен ми звучи гадно. По принцип имам лакто-непоносимост на психическо ниво. Гади ми се само при мисълта за прясно мляко.