Автор Тема: Алергии при децата  (Прочетена 20797 пъти)

elipopova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
Алергии при децата
« -: Август 02, 2014, 01:20:34 pm »
Какви са причините и как да лекуваме детските алергии.Споделете вашия опит.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #1 -: Септември 07, 2014, 10:16:26 pm »
Замърсената околна среда и лошата храна водят до все повече алергии при децата.Според мен този проблем тепърва ще се разраства.
Може би трябва да се наблегне на промяна на средата и хранителния режим на детето,както и към алтернативни начини на лечение преди да се посяга към сериозни лекарства.Някои проблеми отшумяват с възрастта.

Ангелл

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2015, 10:00:24 pm »
Най – общо алергиите се получават в резултат на замърсения въздух, който децата дишат, нечистата храна, която ядат, и психичното им напрежение.Може и да се получат от неправилно предписани лекарства. Лечението трябва да започне веднага след като е забелязана алергията. Трябва детето да се заведе на лекар. Малко или много те разбират повече от нас и не трябва да си експериментираме със самолечение, което може да влоши положението..

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2015, 03:33:48 pm »
Напротив, точно прекалената чистота е причина за алергии, дори в сайта има статия, в която се посочва, ако бебето спи на животинска кожа през първите 3 месеца от живота си, то вероятността да развие алергии е по-малка. По селата децата имат по-малко алергии точно защото жилищата там са по-мръсни. Ето статия в сайта в този смисъл и в развиващите се държави, където е най-мръсно най-малко боледуват от алергии децата https://lechenie.bg/izlishnata-chistota-u-doma-i-riskat-ot-alergichni-zabolyavania

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2015, 04:11:17 pm »
Алергии имат децата, чиито майки гледат да е много чисто около тях и им мият ръцете с антибактериални сапуни, в човешкото тяло има 100 трлн. бактерии и 50 трлн. клетки, така че е невъзможно справянето с всички тях ;) За мен алергията е признак на изнежване на детето и престараване от страна на майката с грижите за него. То, затова е най-добре на по-млада възраст жените да раждат и да не са толкова информирани, че накрая се стига до това.  А и в България околната среда стана по-чиста, откакто затвориха големите индустриални предприятия и беше въведено екологично законодателство, така не се увличайте, че е станало по-мръсно, през социализма изобщо нямаше филтри на големи предприятия, някои реки бяха превърнати в канали на фабрики за пречистване на руда, сега това не е така, а в София затвориха Кремиковци, който беше един от най-големите замърсители. Сега най-големият замърсител е автомобилният трафик
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 04:13:22 pm от Петър Воденчев »

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2015, 12:07:32 am »
Петър я иди на една детска площадка и виж каква е съвременната българска майка.Детето се рие в мърсотията,слага си какво ли не в устата,а майка му пуши цигари и пие кафе с приятелки и пет пари не дава.Каква ти чистота.Каква ти хигиена.Децата са на самоотглеждане.Може да нямаме предприятия,но в храната Менделеевата таблица можеш да откриеш.Едно време кренвирша беше кренвирш,хляба си беше хляб и прасето си беше прасе.А в последните 20 години на прехода, какво сме изяли само един господ знае.Тези, които тогава бяха деца и ядяха тия боклуци вече са родители.И алергиите при децата се увеличиха.Прекалената чистота наистина изнежва и разболява човека,но и прекалено замърсената среда също.Просто вече го няма баланса.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2015, 12:47:22 am »
То в Швейцария точно, защото е една от най-чистите държави има най-разпространени алергични заболявания. В миналото имунната система на човека е била да заета да образува антитела срещу плазмодии и различни видове глисти, а сега се занимава с това да образува такива срещу глутен или някакви други подобни. През комунизма как ти се струваше да ядеш зеленчуци, съдържащи кадмий, по-здравословно ли ти се е струвало

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #7 -: Август 18, 2015, 06:13:01 pm »
То в Швейцария точно, защото е една от най-чистите държави има най-разпространени алергични заболявания. В миналото имунната система на човека е била да заета да образува антитела срещу плазмодии и различни видове глисти, а сега се занимава с това да образува такива срещу глутен или някакви други подобни. През комунизма как ти се струваше да ядеш зеленчуци, съдържащи кадмий, по-здравословно ли ти се е струвало

А сега все едно ти е хубаво ад ядеш всичките тези препарати и оцветители с който пръскат зеленчуците.
Моите деца не са алергични към нищо, защото още от малки им давахме мед от региона. Това го знам от баба, че трябва така да се прави за да може децата да свикват с алергените по този начин

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #8 -: Август 24, 2015, 01:44:31 pm »
Да, но има данни, че при алергиите са най-често при първородните деца, защото като се роди второто родителите няма как да поддържат идеална хигиена в къщата, а пък и вече не са чак толкова притеснени да объркат нещо като първото.

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #9 -: Август 26, 2015, 05:04:24 pm »
Да, но има данни, че при алергиите са най-често при първородните деца, защото като се роди второто родителите няма как да поддържат идеална хигиена в къщата, а пък и вече не са чак толкова притеснени да объркат нещо като първото.

Има данни, че библията не е верен документ ама хората я следват

deco

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #10 -: Август 28, 2015, 04:29:24 pm »
Аз още от малък имам алергия към прах но се оказа, че не е от това как са поддържали нашите къщата а от това че имам астма

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #11 -: Август 31, 2015, 03:04:47 pm »
Аз още от малък имам алергия към прах но се оказа, че не е от това как са поддържали нашите къщата а от това че имам астма
Предполагам астмата си я израснал. :)

Герганка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #12 -: Септември 04, 2015, 01:11:43 pm »
Моето дете е алергично към фъстъци, възможно ли е това да е станало от това, че докато бях бременна не съм яла фъстъци?

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #13 -: Септември 04, 2015, 01:14:05 pm »
Моето дете е алергично към фъстъци, възможно ли е това да е станало от това, че докато бях бременна не съм яла фъстъци?

Това е доста комплексно, зависи дали някой от семейството ти е алергичен или така казано ще се предава в семейството или някой от семейството на бащата може да е алергичен и от там да дойде

Герганка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Алергии при децата
« Отговор #14 -: Септември 04, 2015, 01:16:14 pm »
Моето дете е алергично към фъстъци, възможно ли е това да е станало от това, че докато бях бременна не съм яла фъстъци?

Това е доста комплексно, зависи дали някой от семейството ти е алергичен или така казано ще се предава в семейството или някой от семейството на бащата може да е алергичен и от там да дойде

Сега като се замислих мъжът ми и баща му са алергични, а сега и синът ми!
Благодаря за отговора!