Автор Тема: Каква е най-подходящата възраст за един мъж да стане баща?  (Прочетена 14989 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Кога, според вас, започва да се обажда биологичния часовник на повечето мъже и те вече искат да имат деца :)

Djo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
При всеки е различно .. Има мъже, които искат на 20 години.. Има и такива, които никога не искат.Всичко е до психиката на определения човек  ;D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Може би при всеки човек е индивидуално... Във всеки случай, е по-добре човек да не прибързва ако не се чувства готов за това...Бащинството е голяма отговорност. А иначе в наши дни хората вече видимо започват да остаряват доста по-късно, така че и след 40 пак не е много късно . Зависи от човека....

Божо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
За някои хора няма подходяща възраст. Да бъдеш баща означава че ти си създал и си отговорен за един живот. От теб се изисква да бъдеш перфектния пример за човек, изисква се да успееш да отгледаш това дете и да го направиш човек. Има хора, които не биха могли да направят това на каквато и да е възраст.

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Ако природата чакаше на хората да го мъдрят този въпрос, планетата щеше да опустее. ;D
В днешно време е тенденция да се отлага създаването на потомство.Или хората нямат пари или искат да си поживеят и да не се обвързват.
Мисля,че средата оказва силно влияние в лоша посока.
Освен,че все по-късно се решаваме на тази крачка забелязвам,че повечето семейства са само с 1 дете.
Това наистина си е индивидуално.Но по мои наблюдения след 35-тата си година мъжа започва да се замисля и да търси партньорка не за развлечение,а за създаване на семейство и вече към 40 се решава на дете.
Родителството е отговорност.
Не трябва да се забравя и че колкото повече се отлага забременяването толкова шансовете за здраво поколение намаляват.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Около 40 е може би най-добре. Аз нямам деца, но съдя по това, че моите родители станаха доста улегнали към 40те и на мен самия ми беше много по-приятно около тях.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз мисля, че е много късно на 40 години, защото като е по-млад на човек не му пука толкова, което се смята за правилно и кое не, а колкото повече напредва възрастта му толкова това се променя.  :)

cvetelina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Мнение от жена. Най-добре е след 35. Леко помъдрели и с осъществена поне една амбиция  :o
Живота е въпрос на време.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Да, но не става ли много голяма разликата баща - дете и до колкото знам има данни, че такива деца по-често става аутисти или страдат от психични заболявания

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Петър има право. Може би не трябва да се обобщава, може би зависи от това в каква форма е мъжа, в какво здраве...Действително един мъж на 40 изглежда на 30 , а друг изглежда на 60...Това говори, че остаряват различно и няма да предадат генетичния си материал с еднакво качество... Може би има наистина известна доза индивидуалност...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Аз смятам, че 25-30 години е най-добре, има или няма пари, времето си минава, така че трябва и това задължение да се изпълни.  :)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Чувал съм, че най-младите хора на около 18 - 22 са най-склонни да имат деца и ако изпуснат този момент, след това добиват това желание или смелост чак към четирсетте...

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Според мен възраст трудно може да се даде точна така че да е вярна от всички. Важно е преди това да си е направил детските глупости, да си похарчил собствените пари и да е почнал да генерира стабилни такива.

Както и да го гледам преди 27 29 години не го виждам как ще стане.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Мъжете нямат чак такава нужда да стават родители, освен ако не искат много силно да вържат някоя жена до печката - на топличко. Рядко мъжете изпитват емоционална и физиологична нужда от дете, както жените, защото в повечето случаи самите те имат нужда от отглеждане и внимание. При мъжете по-скоро говорят наложените стереотипи, отколкото желанието да гушкат, приспиват и сменяват памперси.

Най-често подходящата възраст е тази, на която... се скъса презервативът. :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Баща се става сякаш най-подходящо от 20 до 30...по-рано не, по-късно не...самият аз едва ли ще вляза в нормата, че ставам на 30 тази година и технически няма как да се случи, но това отчитам като своя грешка...е работя по отстраняването и сега съм си поставил за цел до 32-33 да съм баща. Стига да мога разбира се, че съм се наплашил колко много двойки имат репродуктивни проблеми през последните години...