Автор Тема: Как действат компютърните игри на децата ни?  (Прочетена 20598 пъти)

Badgirl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Наистина се нуждая от съвет тук  :-\ Имам чувството, че детето ми прекалява.

калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2015, 04:53:07 pm »
Някои от компютърните игри подобряват мисленето(пъзелите), а от други просто се затъпява.Истината е че трябва да се контролират самите игри,а не колко време им отделя.

Милен Петров

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2015, 08:37:27 am »
Направи режим на детето си. Компютърните игри имат и положителен ефект върху умственото развитие на детето, но в умерени количества.  ;)

петър

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2015, 08:57:09 am »
Щом детето прекалява с компютъра, значи то запълва някаква липса с емоции в мрежата.

Ангелл

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2015, 10:24:54 pm »
Трябва да го научиш, че не е хубаво да се прекалява с нищо. Ако не става просто бъди малко по-стриктна, но не прекалено много. Както казах не е хубаво да се прекалява с нищо, било то игране на компютър или държане на детето си под контрол  ;D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2015, 05:06:18 pm »
Когато аз бях малък, възрастните хора казваха : "По цял ден играе на улицата! А ние като бяхме на неговите години четяхме книги!". Когато моята баба е била малка пък обичала да чете книги, а всички и казвали: "Само чете! нищо друго не прави! Все и се караме, ама тя не спира!" ....Та и днес игрите по същия начин. Истинта е, че децата каквото и да правят, родителите винаги ще намерят по-балансиран и оптимален начин да се прекарва времето :) ...

Klara

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2015, 11:44:38 pm »
Според мен компютърните игри изобщо не са за деца.Една книга развива много повече мозъка от една такава игра.Ако нещата излязат от контрол става наистина опасно за здравето на детето.Намери му други занимания.Днес  на родителите им е по-лесно да оставят детето пред компютъра и да си пият кафето с приятелки, отколкото да му обърнат внимание и да се позанимават с него.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #7 -: Март 31, 2015, 04:22:35 pm »
Компютрите до такава степен са навлязла в ежедневието ни, че няма как да накараме децата да се откъснат от тях. И на мен ми се иска децата да играят на вън с връстниците си, а не да стоят зомбирани пред един монитор, които им разваля очите на всичкото отгоре. За жалост те са друго поколение и трябва да го разберем това. Няма как да имат детство като нашето. Времената се променят и техниката е превзела всеки аспект от живота ни.
Важното тук е да има все пак някакъв родителски контрол. Да нека седи на компютъра но за 2 часа примерно не повече и нека след това да прави нещо друго, което да му отвлича вниманието, зависи колко е голямо детето.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #8 -: Август 18, 2015, 05:27:52 pm »
Искам да си призная, че  играя игри от дете ( 1ви клас ) и това са над 12-13 години. Искрено мога да си призная,че зависи от игрите , а от самият теб така че не обвинявайте компютъра!

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #9 -: Август 21, 2015, 06:21:00 pm »
Има положително ,но и отрицателно  действие  компютърните игри . Според мен по голямо е отрицателното действие понеже голяма част от  време се застоява  на компютъра което е нездравословно ,освен това забравя за повечето си задължения в реалния свят.

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #10 -: Август 24, 2015, 01:42:59 pm »
Действието игрите не е еднозначно, но действително развиват детския мозък, тъй като се изисква мислене. Много по-добре е да играе компютърни игри, отколкото да четете вестници и новинарски сайтове.

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #11 -: Август 24, 2015, 04:22:19 pm »
Повече то компютърни игри действат положително  на децата , стига да  Не забравят да свършат и другите си  задачи. :-)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #12 -: Август 24, 2015, 05:11:27 pm »
Действието игрите не е еднозначно, но действително развиват детския мозък, тъй като се изисква мислене. Много по-добре е да играе компютърни игри, отколкото да четете вестници и новинарски сайтове.

Да де но не неща като кенди кръш ;)

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #13 -: Август 24, 2015, 05:30:18 pm »
Действието игрите не е еднозначно, но действително развиват детския мозък, тъй като се изисква мислене. Много по-добре е да играе компютърни игри, отколкото да четете вестници и новинарски сайтове.

Да де но не неща като кенди кръш ;)

По-добре от онзи в който  се стрелят,че детето ми да не стане сериен убиец като всичките онези от щатите!

sofinceto

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Как действат компютърните игри на децата ни?
« Отговор #14 -: Август 25, 2015, 04:52:28 pm »
Действието игрите не е еднозначно, но действително развиват детския мозък, тъй като се изисква мислене. Много по-добре е да играе компютърни игри, отколкото да четете вестници и новинарски сайтове.

Да де но не неща като кенди кръш ;)

По-добре от онзи в който  се стрелят,че детето ми да не стане сериен убиец като всичките онези от щатите!

Аз лично давам на моето да играе но само стратегии!