Автор Тема: Какво мислите за въвеждането на данък върху нездравословните храни  (Прочетена 18989 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Въвеждането на данъка вече почти е факт, само че от Министерството на земеделието и храните са против, защото не е имал ефект, като е бил въведен в други европейски държави.

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Аз съм "ЗА" !!! С две ръце, при това:)) Нека сложат край, или поне ограничение, на всички онези гадости, които хората купуват и хранят с тях децата си... Нека оставим встрани, онези разумните, уж, граждани... ами невръстните ??? Те нямат право на избор... родителят решил да купи пакет вафли, кроасани, пилешки хапки, и какво ли не още, претъпкан с Е-та и детето страда от цялата тази работа. "Ужааас" му казвам аз на това... Грижете се за себе си, хранете си се здравословно, пък след десет години нека видим дали времето не ви щади!!!

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Аз съм "ЗА" !!! С две ръце, при това:)) Нека сложат край, или поне ограничение, на всички онези гадости, които хората купуват и хранят с тях децата си... Нека оставим встрани, онези разумните, уж, граждани... ами невръстните ??? Те нямат право на избор... родителят решил да купи пакет вафли, кроасани, пилешки хапки, и какво ли не още, претъпкан с Е-та и детето страда от цялата тази работа. "Ужааас" му казвам аз на това... Грижете се за себе си, хранете си се здравословно, пък след десет години нека видим дали времето не ви щади!!!
Напълно споделям възгледите ти, обаче тук не става въпрос за здравословно хранене, а за допълнителна данъчна тежест. Оскъпяването на тези стоки няма да спре тяхната консумация, нито пък ще намали количествата погълната вредна храна от децата.

У нас специално, а и по света хората са зомбирани и купуват най-обилно рекламираните стоки. Кой рекламира домати и чушки? Всичко е снаксове, енергийни напитки и чипсове с пари в опаковките. :)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Стига хора, така кили иначе плащаме данъци за какво ли не, а сега остава и да се въведе този абсурд!! Всеки сам си решава с какво ще се храни и с какво не. Ако държавата е толкова загрижена за здравето на хората за забрани вноса и производството в страната на храни с доказано вредни последствия за здравето. Иначе другото е лицемерие.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Стига хора, така кили иначе плащаме данъци за какво ли не, а сега остава и да се въведе този абсурд!! Всеки сам си решава с какво ще се храни и с какво не. Ако държавата е толкова загрижена за здравето на хората за забрани вноса и производството в страната на храни с доказано вредни последствия за здравето. Иначе другото е лицемерие.

Не само лицемерие, но и правен абсурд. От една страна имаме разрешение от МЗ за производство на дадена храна с уверението, че тя е безопасна и годна за консумация, след което същото министерство я обявява за вредна и иска да я облага с допълнителен данък??????!!!! WTF??


Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Данък не мисля, че ще помогне за това да с създадат полезни хранителни навици. По-скоро информационни кампании и то насочени към децата. В училището на сина ми редовно им дават неща от сорта на меденки, сандвичи и подобни храни. И това част от безплатните закуски, които уж трябва да са полезни.

crockett

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Не е лошо, като идея. Но само като идея. По-мнителните биха видяли отчасти опит да се събори онази част от бизнеса, която няма да успее да класира продукцията си за етикет "здравословна храна". Плюс това- терминът здравословна храна е силно разтеглив. За едни глутенът е ОК, за други е абсолютно аут от менюто. Едни смятат, че ягодите са полезни, за други ягодите са си алерген. Тъй че ...