Автор Тема: Вярвате ли на интуицията си?  (Прочетена 22024 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Вярвате ли на интуицията си?
« -: Април 30, 2015, 01:26:07 pm »
Смятате ли, че може човек да се доверява на интуицията си?
« Последна редакция: Май 16, 2015, 02:30:51 pm от ivan_ivanov »

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #1 -: Май 10, 2015, 06:48:33 am »
Аз доста се доверявам на моята интуиция. Понякога ми се е случвало хората да ми се смеят за това, но на мен честно казано не ми пука изобщо, защото най-важното е, че никога не ме е подвеждала и с 1%. :)

Мира

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #2 -: Юли 23, 2015, 12:44:59 am »
Винаги на 100%

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #3 -: Август 07, 2015, 07:52:57 am »
Интуицията никога не подвежда...   :)

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #4 -: Август 13, 2015, 10:06:20 am »
Ако не вярваш на истинктите си просто хвърляй монета ( ези / тура ) няма на какво друго да вярваш. Всичко така или иначе е на същият принцип 50 на 50 :)

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #5 -: Август 25, 2015, 06:07:16 pm »
Не вярвам на своята интуиция за което съжалявам защото много често се е оказвала права. :-)

Araman

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #6 -: Август 25, 2015, 06:08:54 pm »
Да напълно вярвам в интуицията си ,много често мие помагала.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #7 -: Август 25, 2015, 07:39:43 pm »
Интуицията е когаро мозъкът работи на автопилот и сам взема решения без да го подвеждаме :)...

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #8 -: Август 26, 2015, 12:59:48 am »
Интуицията е когаро мозъкът работи на автопилот и сам взема решения без да го подвеждаме :)...
Лека корекция: Когато мозъкът дреме и решението се взема от подсъзнанието - това е проява на интуицията. А тя, както казва Джон Кехоу може всичко. :)

Рядко взимам решения въз основа на интуицията, но имам странен талант - винаги, когато ми звънне телефонът или ме търсят онлайн, за част от секундата знам кой е и обикновено познавам. Същото се случва и когато звъни телефон на мой близък - докато вади телефона от джоба му казвам кой го тъси. Нямам представа от къде знам.

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #9 -: Август 26, 2015, 08:09:08 am »
И на мен ми се случва това. Най-често когато спя и няйко звъни по телефона. Сякаш в просъница знам кой е... тогава си казвам "оххх сега ли намери **** да ме търси".  :D Тези неща са голяма загадка... Според мен в това няма нищо свръхестествено и пак мозъкът по някакъв начин си изчислява кой те търси. По този повод вчера казаха, че най-мощният супер компютър на планетата прави за 40 минути същите изчисления, за които мозъкът на най-глупавия човек може да направи за една секунда....

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #10 -: Август 26, 2015, 10:06:35 am »
Интуицията е когаро мозъкът работи на автопилот и сам взема решения без да го подвеждаме :)...
Лека корекция: Когато мозъкът дреме и решението се взема от подсъзнанието - това е проява на интуицията. А тя, както казва Джон Кехоу може всичко. :)

Рядко взимам решения въз основа на интуицията, но имам странен талант - винаги, когато ми звънне телефонът или ме търсят онлайн, за част от секундата знам кой е и обикновено познавам. Същото се случва и когато звъни телефон на мой близък - докато вади телефона от джоба му казвам кой го тъси. Нямам представа от къде знам.

Когато мозъкът дреме май върши най-добра работа понякога :)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #11 -: Август 26, 2015, 11:18:06 am »
Когато мозъкът дреме май върши най-добра работа понякога :)
Да, защото, когато дреме, мозъкът не може да пречи на подсъзнанието да се прояви.

Според мен подсъзнанието и душата са едно и също нещо. Мозъкът има много голям потенциал, но той е само една машина. Истинската и най-важна работа се пада на душата, но ние сме обучени да използваме предимно мозъка, който заглушава по-компетентния и способен апарат в нашето тяло - душата. Аз мисля, че това е най-голямото изпитание за душата - при всяко следващо прераждане, тя трябва да се бори, за да разкрие своето присъствие и величие.

Малко философия рано сутрин не вреди. :)

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #12 -: Август 26, 2015, 06:04:43 pm »
Е ако не вярваш на себе си на кого ще вярваш? Вярно, че понякога може да те подведе но все пак по-добре от колкото някой друг да те прецака!

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #13 -: Август 29, 2015, 10:55:37 pm »
Е ако не вярваш на себе си на кого ще вярваш? Вярно, че понякога може да те подведе но все пак по-добре от колкото някой друг да те прецака!

Не е съвсем така. Понякога сам можеш така яко да се прецакаш, както никой друг не може.
Не трябва изцяло да се доверяваш на интуицията при важни решения, но когато става дума за първо впечатление от даден човек, рядко ще сгрешите ако се доверите на интуицията.

Пантерата

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Вярвате ли на интуицията си?
« Отговор #14 -: Септември 04, 2015, 05:27:38 pm »
Когато се налага се доверявам на интуицията , но не попадам често на ситоации които даме накарат да прибегна към нея.