Автор Тема: Вярвате ли, че думите могат да влияят на здравословното ни състояние?  (Прочетена 13564 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Наскоро ми попадна, че лошите думи накъсвали ДНК, но аз поне няма промяна, поне засега. Защото и е да имало такава тя е на клетъчно ниво не е осезаема.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Възможно е... Аз съм чувал, че човек когато крещи му умират мозъчни клетки. Може да не е точно от лошата дума, а от негативните емоции, които се изпитват...Но ми звучи доста възможно...

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Да разбира се. Думите са вид ноти, с тоналност, звуци. Също както при растенията, които под звуците на определена музика се развиват по-бързо или умират, така е и с речта - тя носи различна тоналност и въздействие върху всички.

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
И аз мисля,че могат да влияят.Може би не самите думи,а интонацията с която ги изговаряме.Започнах много да се замислям за тези неща след една случка с моята котка. Един ден вкъщи нещо се скарахме по-сериозно и аз бях много ядосана.Котката веднага усети промяната,дойде до мен и започна да ме успокоява с мъркане.Не се замисляме,какви неща си причиняваме с лошите думи и лошите чувства.Това разболява.

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Накратко - не...на дълго...ако думите са "Сега ти счупих врата" може и да влияят :D :D

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
В този случай думите мисля са по-скоро увертюра  ;D

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Думите биха влияли на здравословното състояние само ако човекът е психически нестабилен... иначе - не!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Друг е въпросът, че някои хора правят други психически нестабилни, защото им намират слабите места :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Няма значение колко здрава психика имаш. Всеки човек си има слаби места. А и думите, звуците, мислите и всичко около нас ни влияе. Както ние сме част от нещата около нас, така и те са част от нас. Всяко нещо малко или много те зарежда с позитивна или негативна вибрация.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, може би имаш право. Изградени сме от атоми и вероятно настъпват промени при определени вибрации.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Според мен влияят много! Гледали ли сте филма за водата и как си променя кристалната решетка от добри и лоши думи?

sunkissed2000@mail.bg

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Думите определено могат да влияят на човешкото здраве - най-вече на емоциите и мисленето.Обидите и лошото отношение, особено в ранна възраст когато се сформира психиката, могат да бъдат основа на бъдещи проблеми в мисленето на вече възрастния човек.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
За мен само думите " Бременна съм " и " Честито вие спечелихте 20 милиона от тотот " могат да повлиаят на здравето ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Да, отделно от това е доказана статистически значима връзка между преждевременната смърт и влошените отношения с роднините.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Да, отделно от това е доказана статистически значима връзка между преждевременната смърт и влошените отношения с роднините.
От части се грижа за една баба (съседка), която е такъв вампир, че разпъди всичките си близки и сега е сам самичка в огромна къща и няма кой да я погледне, та се налага аз - чужд човек да я обгрижвам, когато мога.
Бабата е на около 90 и не живее, а вегетира, но подозирам, че ще надживее и децата и правнуците си. Не знам това опровергава ли правилото или е изключение, което го доказва, но тя е най-негативният човек, когото познавам.